Katarzyna Cesarz za Mieczysława Maziarza?

Katarzyna Cesarz za Mieczysława Maziarza?

Wszystko wskazuje na to, że miejsce w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego po Mieczysławie Maziarzu zajmie kobieta. Prawdopodobnie będzie to Katarzyna Cesarz z Weryni, która dwa lata temu startowała do samorządu z tej listy co zmarły lekarz i uzyskała kolejno największą liczbę głosów.
Mieczysław Maziarz, którego pogrzeb odbył się 8 dni temu, w samorządzie powiatowym funkcjonował od 1998 roku aż do śmierci z pięcioletnią przerwą związaną z piastowaniem mandatu senatora RP. W obecnej kadencji reprezentował prawicowy komitet wyborczy Gmina Kolbuszowa – Nasz Dom.

Artystyczna dusza

W ostatnich wyborach głosowało na niego 592 osób. To był drugi, po Grzegorzu Romaniuku,  wynik na tej liście. Trzeci osiągnął Lucjan Wilk (322 głosów, co też dało mu miejsce w samorządzie. Następna Katarzyna Cesarz uzyskała poparcie 202 wyborców. Jej jednak nie pozwoliło to zasiąść w radzie. Teraz będzie miała taką możliwość. Wystarczy, że wyrazi na to zgodę.

Katarzyna Cesarz jest aktywną mieszkanką powiatu kolbuszowskiego, piastuje między innymi funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia. Z wykształcenia i z zamiłowania jest plastykiem. Działa aktywnie w grupie „Supeł Art”, która zrzesza lokalnych artystów.

Katarzyna Cesarz za Mieczysława Maziarza?
Wielką pasją Pani Kasi jest malarstwo.
Przed laty była kierownikiem Wydziału Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Obecnie jest kustoszem Muzeum im. ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Czy do tych wszystkich aktywności dojdzie także Rada Powiatu? Najprawdopodobniej tak.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.