Jutro w Majdanie spotkanie w sprawie obwodnicy

Tłumy na debacie o obwodnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

W czwartek (08.09), o godzinie 11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim odbędą się konsultacje w sprawie obwodnicy tej miejscowości.
W spotkaniu wezmą udział projektanci oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przedstawią oni propozycje trasy, która ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 9, omijając Nową Dębę i właśnie Majdan Królewski.

Pierwotnie przedstawiono mieszkańcom dziewięć wariantów przebiegu przyszłej obwodnicy. Pięć z nich dotyczyło samej Nowej Dęby, cztery także Majdanu Królewskiego. Osiem przebiegało po zachodniej stronie drogi krajowej nr 9 (Huta Komorowska), a jeden po wschodniej (od poligonu).

Teraz do konsultacji wybrano cztery propozycje. Wariant nr 6, 7, 8 i 10.  Wartość inwestycji bardzo wstępnie szacuje się na ok. 200 milionów złotych. Celem jest odsunięcie ruchu ciężkiego od obszarów mieszkaniowych. Takie są założenia.

Jutro w Majdanie spotkanie w sprawie obwodnicy
O ogromnym zainteresowaniu lokalnej społeczności świadczy wysoka frekwencja na ostatnim spotkaniu w tej sprawie. Ludzi było tak dużo, że w sali Urzędu Gminy w Majdanie zabrakło miejsc. Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Jak będzie jutro w GOK?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.