Jutro radni powiatowi „zaklepią” likwidację kolejnego oddziału w szpitalu

Miliony wpompowane w szpitalne otoczenie

Po zamknięciu porodówki, ginekologii i pediatrii oraz zawieszeniu interny, przyszedł czas na likwidację kolejnego oddziału w kolbuszowskim szpitalu. Tym razem zniknąć ma rehabilitacja. Decyzja w tej sprawie ma zapaść na jutrzejszej sesji Rady Powiatu.
Rehabilitacja lecznicza funkcjonuje na trzecim piętrze budynku Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, w miejscu… zlikwidowanych oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego.

Jednostka ta skupia się na  rehabilitacji osób po leczeniu operacyjnym lub zachowawczym schorzeń, urazów narządu ruchu lub chorych na choroby przewlekłe powodujące niesprawność ruchową.

Jest tam 20 łóżek, które cały czas zajmują pacjenci. Przynajmniej tak za każdym razem podkreślali zarządcy lecznicy. Przesądzona, wydaje się, likwidacja tego oddziału może więc zaskakiwać.
Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść na sesji Rady Powiatu, już w środę (28.06). Zamiar zamknięcia rehabilitacji łóżkowej kryje się pod punktem „zmiana statutu SP ZOZ Kolbuszowa”.

Rada Powiatu o wojnie na Ukrainie [AUDIO]
Rada Powiatu Kolbuszowskiego.
Co dalej? Jak się dowiadujemy, rehabilitacja lecznicza ma funkcjonować jeszcze do końca lipca, potem zostanie poddana wygaszeniu. Jej miejsce ma podobno zająć ośrodek rehabilitacji dziennej.

 

4 Komentarze

  1. w czyim interesie jest ta stopniowa likwidacja oddzialu po oddziele ? czyzby sp lekarz ze sztucznej nerki jednak mial racje swego czasu opowiadajac o planach pewnych oficieli ??

    • Ten szpital to jest jakaś kpina wyremontować wszystko i później zamykać po koleji wszystko kolbuszowa schodzi na psy!!!

  2. A kiedy likwidacja stoła Strzelczyka i tego całego cyrku który się odpie.r.dala za jego panowania? Wszystko dobrze funkcjonowało póki on na tym łap nie położył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.