Jest umowa. Będą budować Park Niepodległości

Jest umowa na budowę Parku Niepodległości

Wkrótce ruszą prace przy budowie Parku Niepodległości. W magistracie podpisano już umowę z wykonawcą. Prace mają ruszyć lada dzień.

Przetarg wygrała firma budowlaną Rembisz z Zielonki. Inwestycja ma być zrealizowana w tym roku. Jej koszt to prawie półtora miliona złotych, jednak spora część z tej kwoty ma pokryć dotacja unijna.
Park Niepodległości powstanie w ramach zadania „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Kolbuszowa”.

Zakres prac obejmuje między innymi:

  • budowę ciągów komunikacyjnych i placów utwardzonych,
  • budowę alejki reprezentacyjnej,
  • wykonanie sieci energetycznej do zasilania elementów wyposażenia parku oraz oświetlenia terenu,
  • ułożenie sieci teletechnicznej monitoringu wizyjnego,
  • wykonanie zbiornika  wodnego,
  • budowę sieci wodno-kanalizacyjnej.

Park Niepodległości to teren o łącznej powierzchni dwóch i pół hektara. Obszar ten ma być podzielony na strefy. Znajduje się tam już sto dębów szypułkowych posadzonych w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Powstaną tam alejki spacerowe, altany, oczka wodne, miejsca dla dzieci. Zaplanowano: zadaszone siedziska, plac zabaw, siłownię, trawnik, łąkę kwietną z naturalną roślinnością. W parku pojawią się krzewy i drzewa oraz sieć dróg z chodnikami, parkingami i ścieżkami rowerowymi. Jest tam działka z przeznaczeniem pod biznes.

Głównym zarzutem względem inwestycji są jej wysokie koszty. Burmistrz Jan Zuba broni się jednak, że znaczna część pieniędzy wydanych na ten cel pochodzić będzie ze źródeł zewnętrznych.
Inną kontrowersją jest znaczące oddalenie Parku Niepodległości od centrum miasta:

– To nie jest gdzieś na odludziu. Ten park znajduje się na “młodym”  osiedlu. Budują się tam domy, zabudowa zbliża się już do miejsca, gdzie planujemy tę inwestycję. Park będzie dla wszystkich. Będzie tam można podjechać autem i wypoczywać – przekonywał burmistrz.

Jest umowa. Będą budować Park Niepodległości
W piątek (23.04) burmistrz Jan Zuba podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy budowy Parku Niepodległości – firmą Rembisz z Zielonki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.