Jest tak jasno, że… za jasno. Bubel na stadionie w Kolbuszowej Dolnej
Nowo wybudowane oświetlenie boiska sportowego w Kolbuszowej Dolnej, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają piłkarze IV-ligowego Sokoła, okazało się bublem. Dodajmy, że budowa luksów na boiskach w „Dolnej” i w Kolbuszowej kosztowały ponad 300 tysięcy zł.

Problem polega na tym, że strumień światła jest, delikatnie pisząc, nierównomierny. – W danym punkcie boiska jest tak jasno, że trudno przeprowadzić jakikolwiek trening. Sprawdziłem to osobiście – alarmował radny miejski, Piotr Panek. – Osoby, którzy mieszkają niedaleko stadionu, mówią, że wieczorem nie muszą podwórka oświetlać, bo i tak wszystko widać – doda pół serio, pół żartem.

Burmistrz Jan Zuba zapewnił, że oświetlenie boiska w Kolbuszowej Dolnej zostało wybudowane zgodnie z dokumentacją opracowaną przez projektanta branży elektrycznej.
Brał on pod uwagę parametry oświetlenia, czyli natężenie oświetlenia i takie przyjął oprawy. Dziś jednak widać, że rozproszenia światła jest zbyt małe – przyznał Zuba. – Wykonywane są więc pomiary, zleciliśmy analizy, bo najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić źródła światła na mniejsze. Ogólna moc oświetlenia się nie zmieni, ale strumień światła trzeba będzie rozproszyć bardziej równomiernie.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.