Jest program rewitalizacji miasta. Ma pomóc w realizacji wielu inwestycji
Cztery lata trwały prace nad programem rewitalizacją Kolbuszowej. Dokument, który ma być podstawą do ubiegania się o dotacje unijne na realizację różnych inwestycji, liczy ponad 200 stron. Przedmiotem programu jest miasto, i to nie całe, bo osiedla nr 2 i 3. Dlaczego akurat one?

– Jest to obszar o największej gęstości zaludnienia i liczby zjawisk niekorzystnych, w tym patologicznych. Jest to także centrum życia społeczno-gospodarczego naszej gminy – mówił Janusz Durak, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju w Urzędzie Miejskim.
– Na każdym etapie powstawania programu prowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami i Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim. Staraliśmy się sprostać stawianym wymogom – dodał.

1 Komentarz

  1. „Cztery lata trwaly prace..” czytamy, i kolejna obietnia, czemu akurat teraz..? Jest tak dobrze, że niczego nie trzeba zmienić szczególnie w infrastrukturze drogowej. Mamy, przemyślaną głęboko, niedawno zakończoną, modernizację ulicy Jana Pawła II, kolejny sukces: oddana na początku września aleja 11 Listopada z trzecim fragmentem ścieżki rowerowej!!(pierwszy na moście w Swierczowie, drugi na Placu Wolności), tylko jak do nich bezpiecznie dojechać kiedy nie pomyślano o odpowiednim oznakowaniu (pod kontem rowerzystów) przejść przez jezdnie. Nie sposób nie wymienić innych sukcesów drogpwych. Wszak rozpoczęto budowę obwodnicy, już drugiej w naszym miescie w ciagu DW 875. W bliskich planach jest trzecia tak bardzo ważna i oczekiwana, pomiędzy DK 9 i DW 987. Szkoda, że te priorytety ciągle oddalają nas od tej najważniejszej obwodnicy w ciagu DK 9, o budowie której się milczy. Nasi włodarze mają bowiem dużo zajęć przy tych tematach zastępczych. Kolbuszowa to jedyne w województwie miasto powiatowe bez takiej zasadniczej arterii. To też jedyne takie miasto w kraju zupełnie pozbawione drogowej sygnalizacji świetlnej, gdzie sa przynajmniej trzy skrzyżowania pilnie wymagajace tej sygnalizacji.., ale mamy błogi stan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.