Jest petycja w sprawie utworzenia palarni w Zespole Szkół Technicznych

Na portalu petycjeonline.com pojawiła się petycja w sprawie utworzenia w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej pomieszczenia, w którym można byłoby palić papierosy.
Zakończmy odwieczny spór uczniów z nauczycielami o wychodzenie ze szkoły. Zachęćmy władze do zrobienia palarni na terenie ZST lub na „Manhattanie”. Dzięki temu rozwiązaniu jedni i drudzy zyskają na tym, oszczędzając czas i nerwy – apelują wnioskodawcy, czyli Spotted: ZST Kolbuszowa. – Jeśli uzbieracie odpowiednio dużo podpisów, wyślemy tę petycję do osób decyzyjnych w naszej szkole. Jeśli problemem dla dyrekcji ZST byłaby kwestia finansowa, możemy pomyśleć o jakiejś internetowej zbiórce.

Petycja w sprawie palarni w ZST

Przypomnijmy, że 29 sierpnia b.r. Rada Miejska podjęła uchwałę o stworzeniu z ulicy Janka Bytnara strefy wolnej od tytoniu. Obszar ten ma obejmować całą ulicę wraz z chodnikami w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Technicznych. To efekt petycji mieszkańców tego rejonu miasta.

Kopcą na „Manhattanie”

Palą w takich ilościach, że to się w głowach nie mieści – alarmował Krzysztof Wójcicki, radny miejski, a zarazem mieszkaniec ulicy Janka Bytnara. – Czasem wygląda to tak jakby „Manhattan” się palił.  Zaśmiecają i utrudniają ludziom życie. Przeganianie ich nic nie daje. Śmieją się tylko i palą dalej.
Jednym z pomysłów na walkę z zadymieniem było… zamknięcie budynku ZST na czas zajęć lekcyjnych. Z takim rozwiązaniem nie zgadza się Barbara Szafraniec, radna, a zarazem nauczycielka w szkole:

Nie możemy tworzyć w szkole getta, zamknąć ją i nie wypuszczać z niej uczniów – protestowała. – Nie znam żadnej placówki oświatowej, która by zamykała drzwi podczas zajęć i przerw. Na pewno spotykałoby się to z protestem. Systematycznie prowadzimy w szkole dyżury, funkcjonuje też policyjny monitoring. To pomaga w tym, żeby  nasi uczniowie nie wychodzili na ulice i nie palili tam papierosów.
 

 

3 Komentarze

  1. Tak gwoli przypomnienia

    Zgodnie z Art.5.1. Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych- Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, w tym palenia nowatorskich wyrobów tytoniowych, i palenia papierosów elektronicznych, z zastrzeżeniem art. 5a:
    2)na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej;

  2. Może ta młodzież zamiast palarni chce mikroskop świetlny lub defektoskop ? Może maszynę wytrzymałościowa albo np kurs inventora ? Mentalnie są małymi dziećmi ze smoczkiem w buziach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.