Jest koncepcja drogi, która połączy „Biedronkę” z ulicą Piłsudskiego
Jest koncepcja przebiegu nowej drogi w mieście. Zakłada ona włączenie planowanego traktu od istniejącego odcinka ul. Starzyńskiego (za sklepem Biedronka) do ul. Piłsudskiego.

Trasa przyszłej drogi ma przebiegać zarówno przez działki gminne, jak i prywatne. Długość nowej ulicy to ok. 640 m. Koncepcja nie zawiera szczegółowych rozwiązań w zakresie odwodnienia, zjazdów na posesje, itp. Będą one tworzone  na etapie projektowania. Kiedy? Nie wiadomo.
O połączenie „Biedronki” z ul. Piłsudskiego kolbuszowianie apelują od lat. Rozwiązanie to umożliwiałoby mieszkańcom rozwijających się osiedli w rejonie ulic Witosa i Krakowskiej przedostanie się na ul. Obrońców Pokoju, gdzie znajdują się urzędy, sklepy czy szkoły. Umożliwiałaby, gdyby istniała. Dziś ludzie  narzekają na problemy z wyjazdem ze swych posesji. Nie brakuje sąsiedzkich awantur…

1 Komentarz

  1. Proponowane poprowadzenie ulicy Starzyńskiego nie daje możliwości połączenia u ulicami Witosa i Krakowskiej . Tę informację w artykule prostuję. Trochę więcej wiedzy byście ludziom nie robili z mózgu wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.