Jak rozwiązać problem śmieci na ulicy Janka Bytnara? Jest pomysł, najprostszy z możliwych

Radni zrezygnowali z remontu drogi dookoła Manhattanu. "Byłoby to nie fair wobec innych mieszkańców Kolbuszowej"

Ulicę Janka Bytnara często określa się jako jedną z najbardziej zaśmiecanych traktów Kolbuszowej. Dzieje się tak mimo tego, że ponad cztery lata temu teren ten objęto strefą wolną od tytoniu. Jak więc można inaczej rozwiązać ten problem?

Śmieci na ulicy Janka Bytnara w dużej mierze pozostawiają po sobie palacze z okolicznych szkół średnich, ale także i osoby dorosłe.

Problem ten dotyka głównie Manhattanu”, czyli obiektów mieszkalno-handlowych, położonych naprzeciw Zespołu Szkół Technicznych.

– Bardzo proszę o to, aby zmobilizować Straż Miejską do tego, aby pojawiała się na „Manhattanem” codziennie przed godz. 8. Problem nieletnich palaczy narasta. Sprzątamy jako właściciele lokali po dwa-trzy razy dziennie. Nic to nie daje…

– To jest nie do upilnowania. A przecież obowiązuje zakaz palenia – denerwował się swojego czasu radny Krzysztof Wójcicki, który w tym rejonie miasta prowadzi działalność gospodarczą.

Burmistrz Jan Zuba zapewniał, że Straż Miejska ma przekazane, by codziennie patrolować ten obszar. Choć – jak przyznał – nie zawsze jest to możliwe, bo mają na głowie teren całej gminy.

Problem na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej podniosła Lucyna Kwaśnik. Zaproponowała najprostsze z możliwych rozwiązań.   

– Czy nie można byłoby postawić tam więcej koszy na śmieci. Mimo podjętych działań, ta ulica w dalszym ciągu jest zaśmiecona. Może większa liczba pojemników na odpady zmieniłaby tę sytuację – apelowała radna,

2 Komentarze

  1. Tak straż miejska zajmuje się pilnowaniem parkingu,czychaja na osoby które zapomną pobrać bilet.Ostatnio stałem do parkometru w kolejce a tu.. PILNA SUMIENNA WYWIĄZUJĄCA się że swoich obowiązków Pani wypisywała mi mandacik😡

  2. właściciele posesji przy ul. Bytnara to niech biorą się do roboty i sprzątają , odśnieżają schody i podjazdy bo przejść nie można , ślisko , brudno . Straż Miejska nie jest od pilnowania prywatnych posesji. Jeśli właściciele tych posesji nie chcą utrzymywać porządku i czystości to właśnie im straż miejska powinna wlepić mandaty .Pieniądze za wynajmy chcieliby brać ale żeby zadbać o teren przylegający to najlepiej żeby to za nich ktoś zrobił !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.