Jak ochronić ulicę Mickiewicza?
Ulica Mickiewicza to jedno z najbardziej urokliwych miejsc kolbuszowskiej starówki. Z tego też powodu m.in. trakt ten ma być wolny od spalin. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Dość często jeżdżą tamtędy samochody. Podobno jest ich coraz więcej i do tego poruszają się coraz szybciej.

Wjeżdżać na ul. Mickiewicza mogą tylko osoby, które posiadają zezwolenie stałe lub jednorazowe. To pierwsze posiadają mieszkańcy i właściciele tamtejszych lokali, natomiast drugie – osoby, które wykonują tam jakieś usługi. – Nasze patrole przechodząc tą ulicą reagują na samochody stojące – informuje Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej. – Jeżeli dany pojazd nie ma zezwolenia, to prowadzone czynności prawne w stosunku do takiego kierowcy.
– Prawdą jest to, że wielu kierowców robią sobie skrót tą ulicą, jadąc z małego ronda np. do ul. Janka Bytnara – przyznaje komendant.  – Zwrócimy na to uwagę. Postaramy się również, żeby o różnych porach dnia stał tam strażnik, który będzie wyłapywał kierowców tam wjeżdżających. Bo problem jest. Wczoraj zauważyłem, że w ciągu kilku minut sześć samochodów usiłowało wjechać w tę ulicę, ale widząc nasz patrol natychmiast się wycofali na małe rondo, oczywiście łamiąc w ten sposób prawo.
Radny Grzegorz Partyka uważa, że w tej sytuacji na ul. Mickiewicza powinien powstać próg zwalniający. – Prosili mnie o to mieszkańcy – mówi radny. Taką propozycją zdziwiony jest burmistrz Jan Zuba. – Nie przesadzajmy. Ne wierzę, żeby na odcinku 50 m był wymagany próg zwalniający – zaznacza burmistrz. W podobnym tonie wypowiada się mieszkaniec ul. Mickiewicza Karol Wesołowski. – Całe życie tu mieszkam i nigdy nie słyszałem, żeby ktoś chciał tu jakiegoś progu – przekonuje mieszkaniec.

1 Komentarz

  1. A nieco lepiej zamontować tam kamerę???
    Wiadomo będzie do kogo należy samochód a Ci co mają uprawnienia tłumaczyć się nie będą musieli.. na co wydawać tyle pieniędzy na próg zwalniający? Co to da? I tak będą jezdzić bezkarnie, a na kamerze przynajmniej będzie „dowód” na potwierdzenie w jakim celu wydawany jest mandat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.