Imprezowa policjantka zawieszona na trzy miesiące. Straciła broń i legitymację

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

Renata P., 21-letnia policjantka z Kolbuszowej, o której usłyszała cała Polska, została zawieszona w czynnościach służbowych na trzy miesiące.  Odebrano jej legitymację i broń. W okresie zawieszenia będzie pobierała mniejszą pensję.
Przypomnijmy, że do zdarzenia z udziałem Renaty P. doszło w niedzielną (05.03.) noc. W czasie wolnym od służby Renata P. udała się na spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem. Nad ranem impreza przeniosła się do jednego z mieszkań w Rzeszowie.

Grupa znajomych dobrze się bawiła, nie zważając na późną porę i związaną z tym ciszę nocną.

W pewnym momencie policjantka zaczęła przypominać, że jest zbyt późno na tak głośną imprezę. Widząc jednak, że nikt nie reaguje na jej słowa, kobieta postanowiła zawiadomić patrol.

Wcześniej jednak…  spisała dane uczestników przyjęcia. Jak się okazało, była tak pijana, że nie wiedziała, gdzie jest. Dlatego poinformowała swoich kolegów po fachu, że znajduje się w… Kolbuszowej.
– Policjanci ustalili, że kobieta przebywa w jednym z mieszkań w Rzeszowie, a nie w Kolbuszowej, dlatego o zaistniałej sytuacji poinformowano dyżurnego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – mówi nam Jolanta Skubisz Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Kiedy radiowóz zjawił się pod blokiem, imprezowicze zrozumieli, że to nie był żart. Funkcjonariusze wyczuli od koleżanki po fachu alkohol. Odwieźli ją więc do domu, żeby tam wytrzeźwiała.

Jolanta Skubisz-Tęcza potwierdziła nam, że obecnie trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Dotyczy ono „naruszenia dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszkę policji w związku z bezpodstawnym zgłoszeniem przez nią interwencji”.
– Z interwencji w Rzeszowie została sporządzona notatka, której kopię przesłano do naszej jednostki. W związku z tym w komendzie policji w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w celu wyjaśnienia okoliczności tego zgłoszenia pod kątem odpowiedzialności dyscyplinarnej – zaznaczyła pani rzecznik.

Powadzone są także czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 66§1 Kodeksu Wykroczeń. Dotyczy on bezprawnego wywołania alarmu lub blokowania telefonicznego numeru alarmowego:

„Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej (…), podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 zł”
We wtorek (14.03) Renatę P. zawieszono w czynnościach służbowych na trzy miesiące. Taką decyzję podjął komendant policji w Kolbuszowej.

Odebrano jej legitymację i broń. W tym okresie będzie pobierała mniejszą pensję. Podstawą jest tu wszczęte wobec niej postępowanie dyscyplinarne.

7 Komentarzy

  1. Po pierwsze nie zawieźli jej na wytrzeźwiałke, jak każdego innego delikwenta w takiej sytuacji, dzięki czemu pobyt na izbie wytrzeźwień nie będzie odnotowany w trakcie dochodzenia wewnętrznego i takim to sposobem pani prawdopodobnie zostanie przeniesiona na inny posterunek i włos jej z głowy nie spadnie.
    Czy ktoś z prasy odważnie zapyta o „powinowactwo” lub inne zależności z jakimś wysoko postawionym „pryncypałem”.

  2. Ludzie to są jednak mendy raz się dziewczynie trochę noga powinęła i już by chcieli ją z roboty wywalać karę wiadomo jakąś musi dostać ale niech sobie dalej pracuje na pewno wyciągnie z tego jakieś wnioski

    • Jak ci się noga kiedyś powinie, a o to nie trudno przy dzisiejszych przepisach drogowych, to życzę ci, żebyś nie trafił na takiego policjanta jak ta pani, bo jeszcze ci pałą przyfasoli,żebyś wiedział, że ze „szlachtą” się nie dyskutuje.

    • o czym ty czlowieku piszesz ? jak kierowcy 40 toniwego tira raz powinie sie noga i bedzie prowadzil tego kolosa majac 2 promile to tez uwazasz ze trzeba dac mu szanse bo powinela mu sie noga ?? jezeli dorosla 21 latna osoba w dodatku kobieta po przeszkoleniu na policjantke nie potrafi sie normalnie napic na imprezie oraz zachowac to chyba nie nadaje sie na policjantke bo w przyslosci moze narobic niezlego balaganu jak ja znowu ambicje poniosa !!!! pomyslmy o naszym bezpieczenstwie ktore maja zapewniac wlasnie takie osoby !!!!

  3. to nie jest pracownik budowlany zatrudniony przy lopacie ktoremu jak sie noga powinie tzn zachleje to ewentualnie mniej zrobi lub urwie styl od lopaty i tyle , tu policjantce jak po jakims czasie znowu odbije i bedzie miec broń przy sobie i zastrzeli kogos to czy ktos kto ja jednak dopuscil do pracy poniesie odpowiedzialnosc ?? sodowka jej do glowy uderzyla i widac ze nie nadaje sie na policjantke bo jednak w tym zawodzie nawet po pijaku trzeba miec opanowanie ….. a moze sie myle ??

  4. z calym szacunkiem do tej pani Renaty . ktos tu pisze ze raz jej sie powinela noga – ale chyba nie w tym rzecz – jak kierowcy 40 toniwego tira raz powinie sie noga i bedzie prowadzil tego kolosa majac 2 promile to tez trzeba dac mu szanse bo powinela mu sie noga ?? jezeli dorosla 21 letnia osoba w dodatku kobieta po przeszkoleniu na policjantke nie potrafi sie normalnie napic na imprezie oraz zachowac to chyba nie nadaje sie na policjantke bo w przyslosci moze narobic niezlego balaganu jak ją znowu ambicje poniosa !!!! pomyslmy o naszym bezpieczenstwie ktore maja zapewniac wlasnie takie osoby !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.