Ile za przyłącz do kanalizacji sanitarnej?

Ile za przyłącz do kanalizacji sanitarnej?

Mieszkańcy Zarębek pytają, ile muszą zapłacić za przyłączenie swych domów do budowanej w tej wsi kanalizacji sanitarnej. Urzędnicy nie są jednak w stanie tego określić.

– Problem polega na tym, że infrastruktura, która powstaje w wyniku budowy tam kanalizacji, sanitarnej będzie w całości majątkiem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. Rozbudowa sieci kanalizacyjnej, która wykracza poza dokumentację, wymaga innego podejścia do każdego przypadku. Prawnicy mają jeszcze wątpliwości, jakie przyjąć zasady, żeby można było przystąpić do projektowania brakujących odcinków – tłumaczy burmistrz Jan Zuba.
W przeszłości, kiedy kanalizację budowała gmina, mechanizm był znany. Mieszkańcy podpisywali tzw. umowy przedwstępne, na mocy której płacili za projekt i wykonanie takiego przyłącza. Następnie gmina zwracała im połowę udokumentowanych kosztów. W przypadku Zarębek sprawę komplikuje fakt, że inwestycję realizuje nie gmina, tylko spółka komunalna.

– Czekamy na opinię prawników w tej sprawie. Myślę, że powinno się to rozstrzygnąć do końca września – zapowiada burmistrz.
Koszt budowy kanalizacji w Zarębkach wynosi około cztery miliony złotych. W ostatnim czasie realizację tej inwestycji na pewien czas przerwano.

– Wykonawca robót na około dwa tygodnie zawiesił wykonywanie robót z przyczyn obiektywnych. Prace są już jednak kontynuowane. Mają one miejsce w rejonie przysiółka Dubas. Wykonawca zapewnia, że jego nieobecność nie wpłynie na termin zakończenia prac. Dodaje, że dołoży wszelkich starań, żeby nadrobić czas – informuje Adam Maternia, prezes ZGKiM.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.