Grzegorz Romaniuk uhonorowany przez ukraińską armię. „Za niesioną pomoc”

Grzegorz Romaniuk odpowiada Kolbuszowiance

Grzegorz Romaniuk z Kolbuszowej otrzymał ukraińskie odznaczenie wojskowe w uznaniu za pomoc niesioną dla tamtejszej armii. Wyróżnienie przyznał generał brygady.

Grzegorz Romaniuk od samego początku wojny na Ukrainie aktywnie wspiera i pomaga potrzebującym mieszkańcom tego kraju.
Jest jednym z liderów w niesieniu pomocy dla uchodźców, organizując transporty humanitarne.

Zasłynął spektakularną podróżą swoimi saniami na Ukrainę, by w okresie świąt Bożego Narodzenia jako Św. Mikołaj wręczyć dzieciom prezenty.

Nie byłoby tego, gdyby zbiórka darów, którą zorganizował w przedszkolach, szkołach i w innych miejscach powiatu kolbuszowskiego.

W sieci jest film z miasteczka Turki, gdzie dzieci dziękujące Mikołajowi śpiewem i muzyką. I nawet nie przeszkodził im w tym brak prądu.
– Cieszymy się, że mieszkaniec Kolbuszowej, który tak intensywnie angażuje się w pomoc dla Ukrainy został dostrzeżony przez ukraińskie dowództwo wojskowe i otrzymał takie zaszczytne odznaczenie. Gratulujemy i życzymy mu dalszych sukcesów w pracy społ. – przekazuje magistrat.

Grzegorz Romaniuk  uhonorowany przez ukraińską armię. "Za niesioną pomoc"

2 Komentarze

  1. super tylko pogratulowac ale jest tez druga sprawa ze jak owy pan jedzie z wizyta na ukraine wspolnie z naszymi samorzadowcami i tam robia spotkanie w danym miasteczku a obok nich stoi pomnik bandery to jakos mu to nie przeszkadza zeby obok tego pomnika stac i sie fotografowac (oczywiscie pomnika nie widac na zdjeciach ale plac jest ten sam) ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.