Grzane Wino i spotkania ze znanymi podróżnikami

Grzane Wino i spotkania ze znanymi podróżnikami

Przed nami 12. Kolbuszowski Festiwal Turystyczny. W piątek (20.11) z koncertem wystąpi zespół Grzane Wino. Dzień później odbędzie się spotkanie z podróżnikami. W związku z epidemią nie będzie publiczności. Festiwal transmitowany będzie w sieci.

W tym roku Festiwal z wiadomych względów będzie nieco skromniejszy. Nie odbędzie się Przegląd Piosenki Turystycznej. Formacja Grzane Wino zagra i zaśpiewa bez publiczności. Transmisja z koncertu będzie tylko na YouTube. Ucierpi też część podróżnicza. Zamiast trzech globtroterów jak dotychczas, o swych wyprawach opowie dwoje. Dodatkowo spotkanie z nimi będzie on line.

Grzane Wino i spotkania ze znanymi podróżnikami

Event organizuje Kolbuszowski Klub Turystyczny „Salamandra” współpracując przy tym z magistratem i Miejskim Domem Kultury w Kolbuszowej.




Grzane Wino

W piątek (20.11) o godzinie 18 wystąpi Grzane Wino. To zespół, który porusza się w nurcie piosenki poetyckiej i folkowej. Choć jest stosunkowo młody, bo powstał w 2016 r., to na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień na festiwalach, w tym między innymi na: „Natchnieni Bieszczadem”, „Przy Kominku” w Kielcach, „Bazuna”, „Danielka i na „Bakcynaliach”.

Dwa lata temu grupa wydała album pt. „Bieszczady”. Są tam studyjne wersje utworów prezentowanych na koncertach. Ten rok zaowocował dla grupy nowym krążkiem pt. „Zielone pudełko”.

Sławomir Gołąb

W sobotę (21.11) odbędzie się część podróżnicza. W związku z epidemią koronawirusa, spotkania odbędą się on line. O godzinie 17.30 w morską podróż na Antarktydę zabierze nas Sławomir Gołąb, nauczyciel, muzyk, żeglarz, chórmistrz zespołu „Resovia Satltans” przy Uniwersytecie Rzeszowskim




Sławek jest nauczycielem w II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. To w tej szkole mają miejsce „Dni Kultury Marynistycznej”. Jest to impreza, która odbywa się  już od 24 lat. Jej celem jest przede wszystkim przybliżenie kultury morskiej i żeglarskiej – mówi Paweł Michno, prezes KKT „Salamandra”.

To w II LO powstał zespół szantowy Klang, którego Sławek jest założycielem i liderem. W swych podróżniczych przedsięwzięciach opłynął złowieszczy i okryty ponurą sławą przylądek Horn. Dopłynął też do swej krainy marzeń – Antarktydy. I to właśnie tu zabierze nas Sławek w sobotę – zachęca.

Monika Witkowska

O godz. 18:45 na pokaz „Mount Everest – mity i fakty” zaprasza Monika Witkowska, pierwsza dama polskiego himalaizmu. – Odwiedziła ponad 180 krajów. Uwielbia podnóże na własną rękę, z namiotem i autostopem – informuje Paweł Michno. – Z licznych swoich pasji najwyżej stawia jednak żeglarstwo morsko – oceaniczne: dwa razy opłynęła przylądek Horn, zaliczyła też Przejście Północno – Zachodnie.

Wielką pasją Moniki Witkowskiej są góry, zwłaszcza te najwyższe: zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich siedmiu kontynentów, a także trzy ośmiotysięczniki w tym Mount Everest.




Monika przedstawi nam pokaz poświęcony tej górze – zaznacza prezes „Salamandry”. – Z pewnością wyjaśni nam, co jest prawdą, a co nieuzasadnioną legendą, czym jest „strefa śmierci”, dlaczego wspinacze korzystają z butli tlenowych, co się jada w wysokogórskich obozach, jak wygląda codzienność wspinaczy na dwumiesięcznej wyprawie…  Mnie przede wszystkim interesuje, czy w Himalajach spotkamy yeti.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.