Gdzie obiecywana budowa Pileckiego? Burmistrz tłumaczy, że zawinił… gaz

Gdzie obiecywana budowa Pileckiego? Burmistrz tłumaczy, że zawinił... gaz

Władze Kolbuszowej obiecały, że budowa ulicy rotmistrza Witolda Pileckiego będzie miała miejsce w trzecim kwartale 2022 roku. Do tej pory nic się tam nie dzieje. Ludzie, którzy żyją przy tym piaszczystym trakcie, pytają jak długo maja jeszcze czekać.
W sprawie ulicy Pileckiego mieszkańcy pisali apele do lokalnych władz.  Co na to burmistrz Jan Zuba?

– Ta ulica i inne boczne trakty od ulicy Partyzantów na pewno będziemy modernizować. Nie ma tam asfaltu, bo czekaliśmy aż pojawi się kanalizacja. Nie jest sztuką wybudować nawierzchnię, a potem ją niszczyć, by wymienić rury. W przyszłym roku chcemy wybudować tę ulicę – obiecywał w październiku 2021 roku.

Minęło półtora roku i nic się nie dzieje. Ludzie pytają się, jak długo jeszcze mają czekać.

– Mieszkańcy doskonale wiedzą, jak wygląda sytuacja na ulicy Pileckiego. Tam trzeba przebudować gaz i kable energetyczne. Przetarg na wyłonienie wykonawcy dwukrotnie zakończył się fiaskiem. Żadna z firm nie złożyła oferty. Będziemy nadal ponawiać przetarg – oznajmił burmistrz na ostatniej sesji Rady Miejskiej.
– Tam się nie da się położyć asfaltu, ani kostki brukowej bez przebudowy istniejącej infrastruktury podziemnej. Chodzi o to, żeby przełożyć jednocześnie kable i przekładkę gazociągu. Mamy na to dokumentację. Trudno jednak znaleźć wykonawcę. Jeżeli jest firma energetyczna, to tylko zajmuje się kablami. Z kolei firma gazowa, preferuje tylko prace przy gazociągach. Tak wygląda rzeczywistość. Nie rezygnujemy jednak z tej inwestycji. Nadal bardzo nam zależy na tym, żeby ją zrealizować – dodał.

1 Komentarz

  1. jakos na soiedlu gdzie mieszka burmistrz wszystkie drogi sa ladnie zrobione !!!! – przypadek ??? bezczelnosc i arogancja naszych rzadzacych jest po prostu zalosna . w obecnych czasach serca ludziom wymieniaja a drogi 20 metrowej nie ma jak zrobic ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.