Gdzie jest sprzęt z porodówki?

Minęły już trzy lata odkąd na trzecim piętrze Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej żywot zakończył oddział ginekologiczno-położniczy. Dziś funkcjonuje tam rehabilitacja łóżkowa. Mieszkańcy pytają się jednak, co stało się z nowoczesnym sprzętem z porodówki? 

Rodziłam obu moich synów na kolbuszowskiej porodówce. Były tam bajeczne łóżka porodowe, mogły się znaleźć np. w gabinecie lekarzy w poradni przy ulicy Obrońców Pokoju. Dlaczego tam ich nie ma? Co się stanie z wyposażeniem pediatrii po jej ewentualnej likwidacji? Czy też zniknie nie wiadomo gdzie? – pytała na ostatnim posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ pani Joanna Procak, mieszkanka Kolbuszowej.
Pomoc, jaką uzyskaliśmy w formie łóżek porodowych i innego sprzętu, pochodziła z Fundacji Polsat. Została ona natychmiast poinformowana o likwidacji oddziału położniczego – odpowiedział Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala. – Zapytaliśmy się ich, czy możemy nadal użytkować ten sprzęt. Usłyszeliśmy, że nie. Wskazali nam Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie i tam to przekazaliśmy. Wszystko co mamy z dotacji, po likwidacji danego oddziału ,musimy przekazać innym placówkom.

3 Komentarze

  1. Ja również miałam nie przyjemność tam rodzić i największą obrzydliwość jaką wspominam to położne palące papierosy na tylnym korytarzu. Nowordoki, karmiące matki, śmierdzące papirochami położne i smród na korytarzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.