Emocje wokół obwodnicy
Kwestią czasu wydaje się być rozpoczęcie budowy nowej drogi wojewódzkiej w stronę Sokołowa Małopolskiego. W ramach przedsięwzięcia powstanie tzw. małej obwodnica Kolbuszowej, która połączy krajową „dziewiątkę” z drogą na Sokołów Młp. Rozwiązanie to ma rozładować tłok w rejonie ul. Tyszkiewiczów i drogi krajowej nr 9.

Nowa droga po północno-zachodniej stronie ma omijać ul. popr. Sawy w Kolbuszowej i Werynię. Nie wszystkim mieszkańcom odpowiada ten przebieg. A czasu coraz mniej…
– Jest naprawdę pilna potrzeba zorganizowania spotkania z mieszkańcami, szczególnie z przysiółka Kolonia – przekonywał na ostatniej sesji Rady Miejskiej Julian Dragan, były sołtys Weryni – Planowano, że droga powstanie na granicy Mechowca z Werynią. Z dokumentacji wynika, ze będzie inaczej. Że będzie dosyć blisko zabudowań. Pojawiają się stąd żądania mieszkańców dotyczące zabezpieczeń dźwiękochłonnych – zaznaczył.
Burmistrz Jan Zuba obiecał zorganizowanie spotkanie mieszkańców z inwestorem i projektantem nowej drogi. – Musi do tego dojść – oświadczył burmistrz. – Wielokrotnie w tej sprawie monitowaliśmy. Myślę, że nadchodzi na to odpowiedni moment. Trudno jednak zaprosić na spotkanie 120 osób, bo każdy ma inne problemy. W związku z tym musi to być szereg spotkań, z których każdy dedykowany będzie poszczególnej tematyce.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.