Emilka Chodór z Dzikowca wygrała ogólnopolski festiwal kolęd

Emilka Chodór z Dzikowca wygrała ogólnopolski festiwal kolęd

Siedmioletnia Emilka Chodór z Dzikowca zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach. Dziewczynka jest słuchaczką sekcji instrumentalnej, którą w budynku dawnego dworku Błotnickich prowadzi Izabella Ozgę. Gratulujemy.

To była już 28. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach. Co roku w konkursie występuje około dwa tysiące osób z całego kraju.
Tegoroczne prezentacje odbyły się w formule hybrydowej: mieszkańców powiatu puławskiego przesłuchiwano stacjonarnie, natomiast osoby z pozostałych regionów Polski – on line.

Każdy uczestnik przygotował utwór zawierający treści dotyczące Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Jedną z laureatek konkursu została 7-letnia Emilka Chodór, słuchaczka sekcji instrumentalnej prowadzonej w Samorządowym Centrum Kultury w Dzikowcu. Zajęcia te prowadzi Izabella Ozga.

– To bardzo utalentowana  dziewczynka. Na zajęcia uczęszcza drugi sezon. Czyli zaczęła grać w wieku przedszkolnym. Obecnie uczennica 1 klasy szkoły podstawowej – informuje Bogumiła Kosiorowska, dyrektor SCK w Dzikowcu.
Zajęcia muzyczne odbywają sie w budynku dawnego dworku. Dzieci, młodzież i dorośli mogą nabywać umiejętności gry na instrumentach muzycznych. Nabór odbywa się każdego roku we wrześniu.

– Obecnie mamy siedmioro uczniów na fortepian i jedną uczennicę na keyboardzie. Prowadzimy też zajęcia grupowe nauki gry na gitarze oraz na ukulele, które prowadzi pani Barbara Rząsa – zaznacza dyrektor SCK w Dzikowcu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.