Dzielnica przemysłowa wielkim placem budowy

Będzie modernizacja dzielnicy przemysłowej miasta

W najbliższych miesiącach dzielnicę przemysłową Kolbuszowej czeka rewolucja. Przebudowana zostanie nie tylko kanalizacja (rozdzielnie sieci na sanitarną i deszczową), ale pojawią się też nowe jezdnie, chodniki, oświetlenie i miejsca parkingowe.

Dzielnica przemysłowa to nazwa potoczna obszaru, w którym skupiony jest miejscowy biznes. Znajduje się między ulicami: Jana Wiktora, ks. Ludwika Ruczki i Rzeszowską (drogą krajową nr 9). Stan tamtejszej infrastruktury od lat woła o pomstę do nieba.
Ulica Handlowa

W pierwszej kolejności mają rozpocząć się prace przy głównej arterii dzielnicy przemysłowej.

– Na początek zabieramy się za ulicę Handlową. To oddzielne zadanie, w którym znajdują się wszystkie prace, zarówno związane z kanalizacją, zabezpieczeniem infrastruktury podziemnej i budową nowej jezdni wraz z chodnikami oraz miejscami parkingowymi. Niebawem ogłaszamy przetarg – zapowiada burmistrz Jan Zuba.

Następna ma być ulica Kolejowa.

– W tym roku chcemy rozpocząć tam przebudowę kanalizacji. Następnym etapem będą roboty drogowe. W projekcie przebudowy ulicy Kolejowej, oprócz nowej nawierzchni, ujęliśmy nowe miejsca parkingowe na odcinku od drogi krajowej nr 9 w głąb ulicy. Chcemy to zadanie zakończyć w przyszłym roku – zaznacza burmistrz.

Mała obwodnica

To nie wszystko. Modernizacja czeka chyba najbardziej zdewastowaną ulicę Jana Wiktora. Termin tej inwestycji to również 2022 r. Prace dotkną także ulicę Towarową, która ma już nową nawierzchnię. Mają tam być przebudowane chodniki.
Magistrat przygotowuje się również do przedłużenia ulicy ks. Ludwika Ruczki do ulicy Jana Wiktora, dzięki czemu powstanie obwodnica tej części miasta.

Dzielnica przemysłowa wielkim placem budowy
Fot.: Google Maps

– W tym roku zlecamy sporządzenie dokumentacji na budowę połączenia. Będziemy ubiegali się o środki z zewnątrz na to zadanie. Po zrealizowaniu tych inwestycji będziemy mieli uporządkowany cały ten teren – konstatuje burmistrz.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.