Duża podwyżka dla burmistrza Jana Zuby [WIDEO]

Jaka obwodnica miasta? Burmistrz stawia warunki

Burmistrza Jana Zubę czeka solidną podwyżka. Ma zarabiać miesięcznie 18 502 zł i 50 gr. brutto z wyrównaniem od 1 sierpnia. Dotychczas jego pensja wynosiła 10 620 zł brutto. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść na czwartkowej (25.11) sesji Rady Miejskiej.

Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego, tłumaczył, że podwyżka płacy burmistrza ma związek ze zmianą w ustawie i jest koniecznością.
Wynagrodzenie to musi być wyrównane od 1 sierpnia. W przypadku Jana Zuby najniższa pensja może wynosić 16 236 zł, a najwyższa 20 130 zł brutto.

Radni na ostatnim posiedzeniu Komisji Finansów i Gospodarki Komunalnej ustalili wypłatę włodarza w wysokości 18 502 zł i 50 gr. brutto.

Na nową pensję burmistrza składają się:

  • wynagrodzenie zasadnicze – 10 515 zł,
  • dodatek funkcyjny – 2 103 zł,
  • d. za wysługę lat – 2 100 zł,
  • d. specjalny – 3 784 zł i 50 gr.

– Rozmowy w sprawie nowego wynagrodzenia dla pana burmistrza były prowadzone już od pewnego czasu. Osobiście rozmawiałem nawet z nim samym. Podchodził on do tego tematu raczej skromnie. Niemniej jednak uważam, że burmistrz jako menadżer dużego przedsiębiorstwa, jakim jest gmina o ludności 25 tys., który podejmuje tyle odpowiedzialnych decyzji, powinien dobrze zarabiać. Dlatego również uważam, że 18,5 tys. zł to jest dla niego niezbędne minimum – podkreślił Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej.
Podwyżka a emerytura

W podobnym tonie wypowiadała się radna Barbara Bochniarz, wspominając przy tym o wstydzie:

– Wstydzę się, że jako radna głosowałam za obniżką pensji burmistrza, kiedy to w Polsce była sprawa polityczna. Niewiele czasu minęło i ustawowo wynagrodzenia poszły w górę. Pracowałam w Urzędzie Miejskim i wiem, że to praca tak odpowiedzialna, że niewiele osób zdaje sobie sprawę. Burmistrz odpowiada za swoje decyzje nie tylko swoim honorem, ale również osobistym majątkiem. Jest to jedno z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych stanowisk. Dlatego zasługuje na odpowiednie wynagrodzenie, choćby po to, aby kiedyś mieć godziwą emeryturę – apelowała.
Wypowiedź Barbary Bochniarz skomentował Tomasz Buczek, lokalny działacz narodowy:

– Ja chciałbym pani radnej przypomnieć, że wielu mieszkańców nie będzie miało pewnie 1/3 wysokości przyszłej emerytury pana burmistrza. A więc proszę się nie martwić. Na pewno będzie godnie żył na emeryturze i w żaden sposób nie powinien czuć się pokrzywdzony. Jeśli jednak uważa, że za mało zarabia i będzie to negatywnie wpływało na jego emeryturę, to zawsze może zmienić pracę na inną – ironizował.

4 Komentarze

  1. „burmistrz jako menadżer dużego przedsiębiorstwa, jakim jest gmina o ludności 25 tys., który podejmuje tyle odpowiedzialnych decyzji, powinien dobrze zarabiać. Dlatego również uważam, że 18,5 tys. zł to jest dla niego niezbędne minimum – podkreślił Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej”.
    Panie Krzysztofie, burmistrz nie zarządza 25 tys. mieszkańców ani nie jest pracodawcą. To my mieszkancy jesteśmy jego pracodawcami również i Pana. Żyjecie z naszych podatków tych małych i tych dużych od przedsiębiorstw. Wszystko co robicie robicie w naszym imieniu i dla nas. Przestancie się zachowywać jak „święte krowy” albo wybrańcy bogów”. Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach zostaniecie wszyscy wymienieni czyli Pan, Pana zastępca, burmistrz oraz większość radnych.

  2. Najśmieszniejsze i jednocześnie najbardziej tragiczne jest to, że w kolejnych wyborach znów na te osoby zagłosujecie. Na Kardysia, Zubę, Chmielowcaci innych, którzy ścielą sobie z naszych podatków już bez żadnego umiaru (im się to po prostu należy) i nawet nie udają, że chodzi o ludzi, którym coraz więcej trzeba dokładać, by przetrwali od pierwszego do pierwszego. Burczycie, a później i tak bezrefleksyjnie ponownie wstawicie krzyżyk przy ich nazwiskach, choć ludzi pod ich rządami stać na coraz mniej pomimo coraz cięższej pracy. A oni tylko zagłodzili naród i teraz celowo kupują sobie wyborców dotacjami z ich własnej kieszeni. Dotacjami dla wybranych grup czy gmin, a reszta, która na nich nie głosuje, ma to tylko sponsorować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.