Dorian Pik: – Każdy mandat Konfederacji to dramat świadczący o tym, że to społeczeństwo nadaje się pod zabory

Dorian Pik: - Każdy mandat Konfederacji to dramat świadczący o tym, że to społeczeństwo nadaje się pod zabory - zdjęcie główne.

Nie milkną echa zwycięstwa Tomasza Buczka w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sukces lidera podkarpackich struktur Konfederacji w dosadny sposób skomentował Dorian Pik, wieloletni radny miejski, muzyk rockowy, a także pomysłodawca i organizator Spinacz Festiwalu.  

Przypomnijmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w niedzielę (09.06).

Europoseł Konfederacji

Najwięcej osób głosowało na Koalicję Obywatelską – 37,1 proc. (21 miejsc w PE). Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 36,2 proc. (20), Konfederacja – 12,1 proc. (6), Trzecia Droga – 6,9 proc. (3) i Lewica – 6,3 proc. (3).  

Podkarpacie w Brukseli reprezentować będzie czterech europosłów: Daniel Obajtek (PiS), Bogdan Rzońca (PiS), Elżbieta Łukacijewska (KO) i… Tomasz Buczek z Konfederacji.

Na kolbuszowianina głosowało 51 754 mieszkańców Podkarpacia, z czego najwięcej w naszym powiecie, bo 4 439 wyborców.  

Będzie on pierwszym w historii europosłem nie tyle z Kolbuszowej, co z całego powiatu kolbuszowskiego. Nic wiec dziwnego, że wiele osób składa mu gratulacje.

Dorian Pik gratuluje

Zrobił to również Dorian Pik, który nigdy nie ukrywał swojej niechęci do ugrupowania, którego liderem na Podkarpaciu jest Buczek.

– Każdy mandat Konfederacji, to dla mnie, rzekłbym, dramat świadczący o tym, że to społeczeństwo nadaje się pod zabory. Niemniej, po ludzku, zwyczajnie gratuluję znakomitego wyniku – trochę jednak pozbawiony nadziei, że nie będziesz Korwinem ani Braunem, ani innym ruskim agentem. No, i że wiesz do czego służy gaśnica naprawdę. Powodzenia

– napisał w grupie Nasza Kolbuszowa.

Taka jest demokracja?

Na komentarz  jednej z internautek, że taka jest demokracja, odpowiedział:

– Lepszego nikt nie wymyślił. Ubolewam jeno, że 12 procent zagłosowało na ksenofobów i homofobów.

8 Komentarzy

  1. Nazywanie wszystkich wkoło ruskimi agentami,jest niestety dość częste w ostatnim czasie. Z takiej formy walki z ludźmi o innych poglądach korzystają głównie komuchy, których ograniczenia intelektualne i prymitywizm niestety nie pozwalają na wejście w merytoryczną polemikę z politycznym, czy światopoglądowym oponentem.Powiedzieć byle co, byle zaistnieć. To jasne, że przemawia przez Doriana P. zwykła zazdrość, to cecha ludzi, którzy sami niewiele osiągnęli i nie mogą przeżyć sukcesu innych. A tak na marginesie, panie Pik, nie jest pan godzien rozwiązać rzemyka u sandałów ani Panu Buczkowi, ani Panu Braunowi, ani Panu Korwinowi. Pan po prostu ich nie rozumie, bo oni są prawdziwymi Polakami i patriotami, a pan…Nie pana liga panie Dorianie…Gratulacje dla Tomka Buczka i wszystkich prawdziwych Polaków patriotów, którzy poparli jego i innych Konfederatów!

  2. Każdy kolejny mandat Konfederacji, to dla mnie nadzieja na powrót Polski i Polaków do macierzy, do czasu szacunku dla wiary i bliźniego. To nadzieja na to, że Polską będą rządzić Polacy dla których interes narodowy jest rzeczą nadrzędną. Gratulacje dla Tomka Buczka i wytrwałości w działaniach dla Rzeczypospolitej. Dziękuję wszystkim którzy wspierają Konfederatów !. ZPB.

  3. Pan Buczek ma parzysty narząd, czego brakuje wielu obecnym radnym pragnącym zaistnieć i byłe się kaska zgadzała aż przykro patrzeć na sesje, zwłaszcza komisja finansów z przewodniczącym któremu słoma z butów wyłazi, to żenada.Wydrzec ile się da,bo im się należy

  4. Nie trawie konfederacji… ale rozumiem.ludzi którzy głosowali na niego. Mają zwyczajnie dość kolesiostwa i tego soe się dzieje w powiecie.. rządzą ci sami od lat a wszystko pada.. ludzie są zmęczeni… mają dość mówienia im że jak ktoś jest Polakiem katolikiem to jest zły.. maja dość wmawiania że gender gile itp ots t9 norma… ludzie chcą zyc spokojnie i być spokojni o swoje dzieci. Tyle

  5. Powiedział ten co przed wyborami przypomina sobie o „kolegach”. Zobaczyć Dorianka jak biegnie się przywitać przed wyborami z ludźmi, na których nawet nie spojrzał jeszcze dwa miesiące wcześniej, bezcenne – hipokryzja na pełnej…

    Czy Dorian zaprezentuje cos poza TVNowskim pitoleniem? Nawet nie wiem jak można odkleić się od rzeczywistości by za dbanie o dobro narodu polskiego nazwać kogoś ruskim agentem.

    Wyłącz TVN, włącz myślenie, o ile jeszcze nie jest za późno.

  6. Dorianku widzisz, ze nikt nie podziela, popiera twoich pogladow? Dorianku przyjmij w koncu do swiadomosci, ze PO PiS to partie ANTYpolskie, proukrainskie, proamerykanskie, proizraelskie, a interesy Komisji Europejski dawno przestaly byc zbiezne z polskimi. Polecam jedak przelamac swoja nietolerancje i nienawisc do partii, ktora caly czas zwieksza ilosc swoich zwolennikow i posluchac na kanale YouTube Konfederacji jak powinna byc prowadzona polityka polska. Nie ma komukolwiek stanac w polskiej polityce do dyskusji z Krzysztofem Bosakiem. Nikt nie prezentuje polskich interesow, polityki tak jak masz byly posel z Podkarpacia – Grzegorz Braun.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.