Dlaczego Poręba zamilkł?

Europoseł Tomasz Poręba nie zabiera już głosu w sprawie oddziałów noworodkowego i ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej.

Możliwe, że wpływ na jego postawę ma poparcie polityków PiS, jakie dla swych działań miał uzyskać starosta Józef Kardyś. A jeszcze miesiąc temu Poręba był jednym z nielicznych polityków, który stanął w obronie kolbuszowskiej porodówki. Napisał w tej sprawie list do Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia. Więcej o tym TUTAJ.

Aktywność Poręby była jednym z głównych argumentów zwolenników utrzymania porodówki. Wskazywał na to radny powiatowy, Karol Ozga: – Skoro poseł Poręba, czyli polityk ścisłego kierownictwa PiS, a więc osoba naprawdę wpływowa w naszym kraju, namawia nas, żebyśmy przemyśleli i zastanowili się nad ostateczną decyzją, to powinniśmy tak zrobić – podkreślał Ozga. – Pan europoseł nie jest tak nieodpowiedzialny, że ktoś coś mu powiedział, a on od razu napisał list do pana ministra. On to na pewno przemyślał, skonsultował – zaznaczył.
Starosta Kardyś wyjaśniał, że europoseł „zapętlił się w sprawie porodówki”. – Niepotrzebnie najpierw wystąpił do ministra Radziwiłła, a dopiero potem do mnie. Tu był błąd – stwierdził Kardyś. – Chwała mu za to, że zajął się sprawą szpitala. Problem w tym, że nie pracował na tych materiałach co powinien. Pan europoseł to uczciwy człowiek i musi nam zawierzyć, że tak samo jak on chce dobra naszego szpitala, tak i my do tego samego dążymy.

1 Komentarz

  1. Do kogo to pytanie? czy to redaktorzy powinni zadawać pytania czytelnikom czy osobom które powinny tej odpowiedzi udzielić w tej sytuacji Porębie .Nie wiem w jakim celu jest to ciągłe odgrzewanie kotletów skoro nie ma się nic sensownego do powiedzenia.Śledząc wszystkie artykuły dochodzi się do wniosku że zwykły chłop ze wsi rządzi ministrem,premierem nawet europosłem ,no ale w pis im większy Misiewicz tym ważniejszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.