Dekadę temu powstał lokalny mainstream – Korso Kolbuszowskie
Dziesięć lat temu, 4 lipca 2007 roku w kioskach ukazał się premierowy numer Korso Kolbuszowskiego. Pierwszym redaktorem naczelnym gazety został Tomasz Leyko, który m.in. razem z wiceburmistrzem Markiem Gilem tak promowali nowo powstały tygodnik podczas festynu na kolbuszowskim Rynku.

– Szukanie lokalu w Kolbuszowej? Hahahaha. Nie było to redakcja marzeń, ale na początek wystarczyło – wspomina na łamach gazety. – Skąd znaleźć dziennikarzy? Dobre pióra i przyuczyć do zawodu? Najpierw były rozmowy kwalifikacyjne. Ktoś poradził mi, żebym ogłoszenia zamieścić w kiosku Ruchu obok Krokodyla. Poskutkowało. Casting odbył się w klubie K2. Przyszło 10 osób (…). Co powinno być w pierwszym numerze? Kolbuszowa ma swojego wojewodę, Ewę Draus, to nie może być inaczej…

– Wpadka? Zbigniewa Chmielowca znamy się jeszcze z czasów burmistrzowskich. Bardzo się znamy i szanujemy do dziś. Tym bardziej czerwieniłem się jak cegła, kiedy wyciąłem go ze zdjęcia dożynkowego. Następnego dnia zadzwonił do mnie (…) – pisze Leyko. Niedługo potem jednak zrezygnował z pracy w Kolbuszowej. Dziś jest rzecznikiem i „prawą ręką” marszałka województwa, Władysława Ortyla.
Miejsce Leyko w Korso zajęła Marlena Bogdan i na fotelu redaktor naczelnej zasiadła na siedem lat. Obecnie jest zagranicą. Następnie gazecie szefował Janusz Radwański. Tylko przez rok, bo postanowił ewakuować się do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Od dwóch lat „naczelną” jest Joanna Serafin, jedyna w redakcji, która jest w niej od początku. Oprócz niej skład dziennikarski skład obecnego Korso Kolbuszowskiego tworzą: Lidia Wyzga (Grabiec) – Kolbuszowa i Cmolas, Dominika Garbacka – Majdan Królewski i Raniżów, Joanna Lewicka – Dzikowiec i Niwiska i Marcin Jastrzębski – sport.

1 Komentarz

  1. „Czerwieniłem się jak cegła, kiedy wyciąłem posła Chmielowca ze zdjęcia dożynkowego. Następnego dnia zadzwonił do mnie – pisze Leyko”. CO TO K…WA JEST? CZY TAK SIĘ ZACHOWUJE DZIENNIKARZ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.