Czy w rejonie szkoły w Zarębkach doszło do próby porwania dziecka?
Na portalu społecznościowym szkoły podstawowej położonej na terenie kolbuszowskiej gminy, pojawił się post informujący o  mężczyźnie, który w minionym tygodniu miał zaczepiać, a potem gonić 9-letnią dziewczynkę idącą do szkoły podstawowej w Zarębkach. 

Osobnik miał podjechać w rejon szkoły samochodem o ciemnej karoserii. Najpierw miał zaczepiać dziewczynkę, następnie opuścić pojazd i dosłownie ją gonić. Trudno zweryfikować, czy ta relacja jest wiarygodna, bo po tym, jak rodzice zaczęli masowo ją udostępniać, zniknęła z Facebooka szkoły.
Komunikat szkoły z Niwisk

To nie pierwszy raz, kiedy mówi się o próbach porwania dzieci. W grudniu ubiegłego roku na swoim portalu społecznościowym Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Niwiskach zamieściła taki oto post:  „Bardzo prosimy uczniów naszej szkoły o ogromną uwagę i ostrożność podczas powrotu do domów. Pod żadnym pozorem nie wsiadajcie z nieznajomymi do samochodu, nie wierzcie w wymyślone historie i nie ufajcie obcym! Incydenty takie miały miejsce ostatnio pod Szkołą Podstawową w Trzęsówce

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że mogło dość do dwóch takich przypadków. Dzieci zaczepiać mieli nieznani mężczyźni, oferując im podwiezienie w samochodem na obcych numerach rejestracyjnych.
Zaczepiali dzieci pod Mielcem

Do podobnych sytuacji miało dochodzić półtora roku wcześniej w powiecie mieleckim: – Córka mówiła, że zatrzymał się stary i siwy pan w okularach. Nie odzywał się tylko rękami pokazał, żeby wsiedli do auta. Moje zareagowało ucieczką – mówiła mieszkanka Kliszowa. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Próby porwań dzieci miały miejsce również w podkrakowskich miejscowościach. Krążył tam tajemniczy czarny samochód, którego kierowca w okolicach szkół zaczepiał dziewczynki i chłopców, proponując im podwiezienie. Według danych, rocznie w Polsce ginie około cztery tysiące dzieci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.