Czy w Kolbuszowej powstanie kolejny żłobek?

Kolbuszowa zadłużona na 45 milionów złotych

Jeden żłobek, który dodatkowo jest niepubliczny, to za mało na zaspokojenie potrzeb wszystkich rodziców. Czy w Kolbuszowej powstanie więc druga taka placówka?

Przez dekady w Kolbuszowej nie było żadnego miejsca, w którym w sposób profesjonalny zajęto by się dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.
Żłobek na Handlowej

A zapotrzebowanie na takie usługi jest ogromne. Coraz częściej zdarza się bowiem, że oboje rodzice pracują i nie mają z kim zostawić swoich pociech. W końcu kilka lat temu taka placówka powstała.

Chodzi o niepubliczny żłobek „Słoneczny Zakątek”, który funkcjonuje przy ulicy Handlowej. Otwarty jest 12 miesięcy w roku, w dni robocze z wyjątkiem niedziel, świąt i dni ustawowo wolnych. Wyjątkiem jest dwutygodniowa przerwa w sierpniu, którą wykorzystuje się na sprzątanie i remonty.

Żłobek jest czynny codziennie w godzinach 6:30-17.  Opłata za dzieci z terenu gminy Kolbuszowa, którą pokrywa rodzic, wynosi 500 zł.  Liczba miejsc jest jednak ograniczona.

Chętnych nie brakuje

Zapisanie tam więc swojego dziecka jest bardzo trudne. Zwraca na to uwagę między innymi Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej:

– Mieszkańcy skarżą się, że dostanie się do prywatnego żłobka, jedynego w Kolbuszowej, jest bardzo trudne. Moja koleżanka ma dziecko, które się tam „nie załapało”. Obecnie znajduje się poza pierwszą trzydziestką na liście osób oczekujących. To świadczy o tym, jaki ogromne jest zapotrzebowanie na taką placówkę w naszym mieście – podkreślił Wójcicki.
Ireneusz Kogut, gminny inspektor oświaty, zdradził, że zgłosiły się do niego dwie osoby, które chcą uruchomić i prowadzić w Kolbuszowej dwa niepubliczne przedszkola oraz żłobek.

– Jedna z tych osób złożyła wniosek o zabezpieczenie środków w budżecie gminy, druga dzwoniła do mnie w tej sprawie. Mówiły o przynajmniej 40 miejscach w żłobku, po 20 w oddziale. Placówki te miałyby ruszyć 1 stycznia 2022 r. – zaznaczył Ireneusz Kogut.

2 Komentarze

  1. Trzymam kciuki, aby wreszcie coś konkurencyjnego zaczęło działać. Raz że moje dziecko nie dostało się do żłobka i takie placówki jak Widać są potrzebne, a dwa że że słonecznym zakątkiem nie można się skontaktować aby uzyskać informację na którym na liście rezerwowej jest moje dziecko..

  2. żłobek powstanie przed kolejnymi wyborami do samorządów , ale tylko na ulotkach , a Potem ??????????nic nie będzie !!!aż do następnych wyborów , gdy znowu coś będą obiecywaxc!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.