Czy to koniec przedszkola w Nowej Wsi?

Czy to koniec obecnego przedszkola w Nowej Wsi?

Dni oddziału przedszkolnego w Nowej Wsi wydają się być policzone. Burmistrz Jan Zuba ogłosił, że przyszedł chyba czas na rozpoczęcie procedury likwidacji tej placówki.

Placówka w Nowej Wsi jest oddziałem Przedszkola Publicznego nr 2 w Kolbuszowej. Jako że działa ona w wymiarze pięciogodzinnym, nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.
Pustki w Nowej Wsi

Efekt? Obiekt stoi pusty i niszczeje. Niepokoi to radnego miejskiego, Michała Karkuta:

– Wydaliśmy kupę forsy na remont tego budynku. Szkoda by było, gdyby stał był niezagospodarowany. Wiem, że są chętni na reaktywację tego przedszkola, ale w wymiarze ośmiogodzinnym. Jeśli stałoby się to faktem, jestem pewien, ze rodzice chętnie posyłaliby tam swoje pociechy. Dziś trudno, żeby rodzic zwalniał się z pracy po pięciu godzinach, żeby odebrać dzieciaka. Może zróbmy wszystko, żeby ulżyć tym ludziom. Trzeba wypracować jakieś rozwiązanie, bo ten budynek będzie niszczał – apelował.

Czy to koniec przedszkola w Nowej Wsi?
Radny Michał Karkut.
Ireneusz Kogut, gminny inspektor oświaty, tylko bezradnie rozkłada ręce:

– To nie jest tak, że tylko w tym roku w Nowej Wsi był pięciogodzinny oddział. On był tam wcześniej. Cóż ja mogę odpowiedzieć, jeśli nie mam żadnego pisma. Żaden rodzic do mnie nie dzwonił w tej sprawie. Było zapytanie prywatnej osoby, która chciałaby przejąć oddział w Nowej Wsi. Tyle, ze wcześniej trzeba byłoby zlikwidować tę placówkę poprzez uchwałę rady  i z pozytywną opinią kuratorium oraz zgodą rodziców – podkreślał.

Będzie likwidacja?

Za likwidacją obecnego oddziału przedszkolnego w Nowej Wsi wydaje się być Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej:

– Inaczej będziemy w nieskończoność brnęli w sytuację, że ten obiekt będzie stał pusty i niszczał. A tak to będziemy mieli osoby, które to wezmą, zapłacą parę złotych i będą utrzymywały ten lokal. Jako że jestem ojcem dziecka z przedszkola nr 2, zobowiązuję się do pomocy w kwestii zamknięcia, jeśli chodzi o zgodę rodziców – zapewnił.
Co na to burmistrz Jan Zuba?

– Myślę, że sprawa dojrzała do tego, żeby komisja oświaty zajęła się kwestią rozpoczęcia procedury likwidacji tego oddziału. Chodzi o to, żeby można było na bazie tego obiektu umożliwić realizację zadań z zakresu opieki przedszkolnej czy żłobkowej, ale już samodzielnie, a nie jako oddział Przedszkola nr 2 – zaznaczył burmistrz.

1 Komentarz

  1. PIS tam może otworzyć wiejską dyskotekę , albo zamiejscowy wydział kształcenia kadr patriotycznych , albo jedno i drugie razem , jest jedno pytanie czy jest to strefa wolna od LGBT bo inaczej chłop ze wsi na dyskotekę nie pójdzie !!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.