Czy Oddział Nefrologii i Dializoterapii „posypie się”?

Jaki los czeka kolbuszowską "Sztuczną Nerkę"?

Coraz bardziej niepokojące sygnały dochodzą do nas w sprawie Oddziału Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Czy funkcjonowanie jednostki, którą stworzył i uczynił z niej „perełkę” śp. Mieczysław Maziarz, jest zagrożone?
„Sztuczna Nerka”, bo tak potocznie mówi się o Oddziale Nefrologii i Dializoterapii, funkcjonuje w budynkach przy ulicy Kolejowej. Jej powstanie było zasługą ordynatora, Mieczysława Maziarza.

Zmarł on 5 grudnia 2020 roku w wyniku powikłań po koronawirusie. Zostawił po sobie prawdziwą „perełkę”. Co dalej? Dużo do myślenia daje wpis, który na Naszej Kolbuszowej umieścił Waldemar Zarębski, lekarz Oddziału Nefrologii i Dializoterapii.


Czy Oddział Nefrologii i Dializoterapii "posypie się"?


Wiadomo, że oddział najbardziej w całym szpitalu odczuwa skutki koronawirusa. Na przykład w ubiegłym miesiącu wstrzymano tam przyjęcia ze względu zakażenia COVID-19 wśród pacjentów. Do tematu „Sztucznej Nerki” odniósł się Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala:
– Oddział ten pracuje w sposób normalny, bez przestojów. Natomiast była duża obawa, że po śmierci naszego przyjaciela, doktora Maziarza to wszystko „się posypie”. Nie „posypało się”. Wszystko działa prawidłowo – zapewnił dyrektor Strzelczyk na ostatniej sesji Rady Powiatu.

3 Komentarze

  1. W dniu kiedy przejmie to strzelczyk(specjalnie z małej litery ze względu do braku poszanowania) wszystko się posypie….. :((

  2. Że też nikt nie zwrócił uwagi na to, że perełka Maziarza jest w cudzysłowie. Fakty i mity i cudzysłów który pokazuje całą świętość lekarza który wszystkim wmawiał, że ma doktorat z medycyny. Trochę straszne a więcej śmieszne.

  3. hahaha „perełka „wypisywanie bzdetów , żeby te oddziały prawidłowo funkcjonowały , powinien Dyrektor Strzelczyk głęboko go przeorać w zakresie kadrowym począwszy od kadry pielęgniarskiej!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.