Czy europoseł Poręba uratuje kolbuszowską porodówkę?

W zasadzie jedyną nadzieją dla utrzymania oddziałów noworodkowego i ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej wydaje się być europoseł Tomasz Poręba. Napisał on w tej sprawie list otwarty do Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia. W piśmie tym sprzeciwia się planom likwidacji kolbuszowskiej porodówki. Zwraca się on też o pilne przeprowadzenie kontroli działań podejmowanych przez starostę i dyrekcję szpitala.

Poręba podkreśla, że kolbuszowski szpital jako jednostka powiatowa wpisuje się w założenia proponowanej reformy służby zdrowia i powinien nadal funkcjonować w pełnym wymiarze.

Do pisma europosła odniósł się starosta Kardyś: – To że pan Poręba napisał i „zawiesił” list w tej sprawie, oznacza, że jest niezorientowany w temacie – oświadczył na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Ja wystąpię do władz partii rządzącej, żeby mieli jedno zdanie w tej sprawie. Bo nie może być tak, że ktoś pisze, co w ogóle jest śmieszne – dodał kolbuszowski starosta.
Ostre słowa Kardysia nie pozostały bez reakcji Poręby. – Sugeruję panu staroście, aby ochłonął i zapoznał się z programem PiS dotyczącym służby zdrowia, a także przestał obrażać mieszkańców powiatu kolbuszowskiego i inne osoby, którym zależy na uratowaniu oddziału i podjął realne działania na rzecz ocalenia placówki – oświadczył. – Kończę polemikę z panem starostą, mając nieodparte wrażenie, że sprawa będzie kontynuowana na wyższym szczeblu.
Poniżej treść pisma europosła Tomasza Poręby do starosty Józefa Kardysia:

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.