Czy dla takiej nazwy, dla takich barw kibice KKS oddadzą serce?
Zapowiedzi były takie, że tego lata Kolbuszowianka po połączeniu się Sokołem Kolbuszowa Dolna nie tylko wróci do IV ligi, ale również powalczyć o coś więcej. Rzeczywistość jest jednak taka, że na fuzję obu klubów trzeba poczekać jeszcze rok. Jednym z powodów tego stanu rzeczy są przeciągające się procedury związane z rejestracją nowego stowarzyszenia.
A więc co najmniej do sezonu 2018/19 piłkarską wizytówką powiatu będzie Sokół z Kolbuszowej Dolnej, który (wzmocniony najlepszymi zawodnikami KKS) będzie walczył o punkty na poziomie… okręgówki. Kolbuszowianka natomiast, a dokładnie jej rezerwy, grać będzie w klasie B.
Działacze podobno w pocie czoła pracują nad statutem nowego stowarzyszenia, którego nazwa ma brzmieć „Kolbuszowski Klub Sportowy Kolbuszowianka-Sokół”. Jest już nawet jego herb.OK, wszystko ładnie pięknie. Tylko, że nie chodzi o wiejską drużynę (z całym szacunkiem do nich), z którą można sobie kombinować, a o klub z ponad 65-letnią historią i z największą rzeszą kibiców w regionie. Czy dla takiej nazwy, dla takich barw będą oni oddawać serce na trybunach stadionu przy ulicy Wolskiej?

5 Komentarzy

  • Nie obrażając kibiców,szanuje ich,ale qurwa ,,rysownik”,projektant godła,przedstawił to COŚ i nazwał sokołem??? i Wy zgadzacie się na to????????? Zero protestów! Moim skromnym zdaniem to HAŃBA,Z NIESŁAWIENIE!!!!!!!!

   ps;A ko widział Dziub Dziuba? Jak wygląda Dziub Dziub?
   Komu w końcu się uda odpowiedzieć jak z nut?
   Czy to fruwa czy lata? Czy ma dzioba czy dziób?
   Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Gdzie się schował Dziub Dziub?

 1. Zrobili z miejskiego klubu własną zabawkę i robią z niej co tylko chcą gwarancja że na mecze będzie chodziło mniej ludzi niż teraz!

 2. Po pierwsze, znak graficzny opublikowany w Korso to nie herb nowego Klubu ale jego wstępny (a nawet bardzo wstępny) projekt. Jeden z kilku zamówionych przez Zarząd Sokoła (p.Andrzej Skowroński). Jest własnościa Sokoła (bo nowy klub jeszcze nie istnieje) i nie było zgody na jego publikację. Dziwię się,że tak doświadczony dziennikarz jak MJ z Korso postępuje w ten sposób
  Po drugie, to czego wy ludzie chcecie? Dałem się namówić na tą akcję z połączeniem bo przekonano mnie, że wszyscy w Kolbie tego oczekują dla dobra kolbuszowskiej piłki, podniesienia jakości, itd itp. Teraz jednak nie jestem już tego pewien. Widzę, że niektórym tak naprawdę chodziło o wykoszenie Sokoła, jego przejęcie i odesłanie w niebyt. Kiedyś tak zrobiono z LZS Dolnianka. Najpierw przejęto drużynę (z okregówki) później zrobiono z niej KKS II Dolnianka a następnie po wielkiemu cichu, nie wiadomo skąd powstał KKS II Videoton Widełka. Drugi raz to się nie uda.
  Trochę szacunku do pracy jaką wykonaliśmy na Dolnej. To nie Dzióbdziub ani sowa ani wróbelek, to Sokół, dumny ptak. Przypominam, że my nie musimy się łączyć z nikim. To upadła Kolbuszowianka przyszła do nas na wiosnę. Andrzej Skowroński i bez tego przygotowałby drużynę do rundy rewanżowej chociaż byłoby mu trochę ciężej. W poprzednim sezonie tez byliśmy w grze o awans chociaż KKS nam nie pomagał a przeszkadzał (sportowo – był naszym rywalem). Tak naprawdę to nazwa nowego Klubu powinna brzmieć KKP Sokół Kolbuszowianka Kolbuszowa. Taką proponowałem w projekcie statutu. Zmiana to ukłon w stronę fanów KKS. Nie pasuje to nie.
  Po trzecie, co do fanów i wszystkich którzy tak płaczą po KKS. Gdzie byliście jak w Klubie działo się źle? Ilu zapisało się do klubu żeby ratować tą wielka tradycję? Ilu zapłaciło składki, kandydowało do Zarzadu, brało sprawy w soje ręce? No ilu? Prawdziwi fani uratowali kiedyś Pogoń Szczecin, Polonie Warszawa, że o Barcelonie nie wspomnę. W tym celu opodatkowali się dobrowolnie przez wiele lat, kupowali karnety czy mogli być na meczu czy nie. A wy ile biletów kupiliście a ilu wchodziło od Krakowskiej? Tylko na derby z Dęba potraficie się zmobilizować. Wstyd.
  A teraz jeszcze jedna zła wiadomość. Zgodnie z nowymi przepisami PZPN, jak zakomunikował nam pan Mazur (dyr. biura Podk.ZPN, prawnik) KKS musi całkowicie wycofać się z piłki nożnej seniorskiej, dzieciecej i młodzieżowej inaczej PZPN nie uzna połączenia i nowy Klub będzie musiał grać w B klasie. oto prawdziwy powód tego ślimaczenia się. Bo zarzad KKS nie chce zrezygnować z grup dziecięcych (ma swoje powody). W KKS nie może pozostać żadna drużyna piłkarska. Może być ręczna , siatkówka pici pola ale piłka nie. i co teraz? Proszę się jasno określić czy chcecie tego połączenia czy niebo przejąć nas i zlikwidować już się nie damy. Zwracam się do kibiców z prośbą o jasne określenie czy chcą zmiany i są z nami czy nie, Wolimy mieć dziesięciu autentycznych kibiców jako Sokół niż wielu nieszczerych fanów jako nowy KKS -uważany przez nich za sztuczny twór. Panowie czas wybierać, wszystko zależy od was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.