CytoMammobus stanie obok stadionu przy ulicy Wolskiej

CytoMammobus stanie obok stadionu przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej

W czwartek i w piątek (23-24.03), w godzinach 9-17 obok stadionu przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej stać będzie CytoMammobus Fundacji SOS Życie.

Kobiety będą mogły wykonać tam bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne. Być może dzięki temu niektóre z nich będą mogły wykryć nowotwór we wczesnym stadium i uratowanie życia.
Ruszyła już rejestracja. Należy dzwonić w godzinach 8-17 pod nr tel. 17 582 40 60. Warto wykonać telefon wcześniej, aby nie czekać w kolejce.

CytoMammobus oferuje badania na wysokiej klasy cyfrowym sprzęcie, który regularnie poddaje się kontroli jakości zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Wykonują to specjaliści Centralnego Ośrodka Koordynującego Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie.

Inicjatywa jest skierowana do kobiet objętych programami profilaktycznym wykrywania raka piersi oraz wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.
W przypadku cytologii są to panie w wieku 25-59 lat (co trzy lata); a mammografii – w wieku 50-69 (co dwa lata lub co rok, jeśli w rodzinie był rak piersi).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.