Co z krzyżówką Jana Pawła II i Obrońców Pokoju?

Co z krzyżówką Jana Pawła II i Obrońców Pokoju?

Skrzyżowanie ulic Obrońców Pokoju i Jana Pawła II wzbudza kontrowersje. Zdaniem kierowców miejsce to wymaga natychmiastowej przebudowy.

Temat skrzyżowania Obrońców Pokoju i Jana Pawła II stanął na forum Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Radny Michał Karkut wnioskował o zmianę lokalizacji znajdującego się obok przejścia dla pieszych.
Dalej poszedł Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący rady, który zasugerował, że nie pasy, a cała ta krzyżówka nadaje się do kompleksowej przebudowy.

– Kiedy ostatnio o godzinie 8 rano odprowadzałem mojego syna do przedszkola, widziałem jak to wygląda w praktyce. Autobus jadący z dziećmi na basen próbował wjechać z Obrońców Pokoju na Jana Pawła II. Było to nie lada przedsięwzięcie – wspominał Wójcicki.

Burmistrz Jan Zuba obiecał, że skrzyżowanie zostanie przebudowane. Zapewnił, że w przyszłym roku w tym celu będzie przygotowania dokumentacja.
– Chcemy ten temat kompleksowo ogarnąć. Marzy nam się, żeby dla pojazdów wyjeżdżających z ulicy Jana Pawła II w kierunku Nowej Wsi, powstał pas przejściowy. Mam na myśli takie rozwiązanie, jak przy wyjeździe z ulicy Grunwaldzkiej na Obrońców Pokoju. Chodzi o to, że często nie widać, czy coś z lewej strony jedzie, jeżeli obok stanie samochód dostawczy. I ktoś kto mógłby skręcić w prawo, nie ma na to szans, bo nie widzi co się dzieje na drodze od strony Rynku – przyznawał.

1 Komentarz

  1. zamknąć jak ulice Mickiewicza i zrobić deptak, ścieżki rowerowe i sprowadzić dobrego grajka by umilał graniem czas tam deptującym w drodze do szkoły , przedszkola, urzędu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.