Co kryją kontenery na stacji kolejowej? [WIDEO]

Co kryją kontenery na stacji kolejowej? [WIDEO]

Na terenie stacji kolejowej w Kolbuszowej jedna z firm składuje kontenery. Ich liczba rośnie, stoją coraz wyżej i w zasadzie nie wiadomo, co w nich jest. Część z tych elementów w ogóle się nie rotuje. Mieszkańcy boją się, że mogą w nich być jakieś odpady, chemikalia, albo inne groźne środki.
Na problem zwrócił uwagę radny Piotr Panek:

– Te kontenery stoją coraz wyżej i jest ich coraz więcej. Ci, którzy tamtędy przechodzą, twierdzą, że niektóre te elementy nie mają rotacji. Ludzie, pytają się, czy my to jako samorząd w ogóle kontrolujemy; czy wiemy, co w tych kontenerach. W Polsce różne rzeczy się działy. Dlatego mieszkańcy obawiają się, że, mogą tam być jakieś odpady, które nie wiadomo jak tam długo leżą – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Rampa na stacji kolejowej

Burmistrz Jan Zuba tłumaczył, że kontenery transportuje tu firma z Gdyni. W tym celu kilka lat temu wydzierżawiła od PKP rampę kolejową.

– Temat nie jest wcale taki prosty, bo to nie my dzierżawimy. Gdyby było inaczej, to wypowiedzielibyśmy umowę i byłoby po sprawie. Z tą firmą bardzo źle się współpracuje, nie ma z nią żadnego kontaktu. Kilka lat temu, kiedy się tu pojawili, zaproponowaliśmy im, żeby wyremontowali odcinek ul. Towarowej, na odcinku od ul. ks. Ludwika Ruczki do zjazdu do spółdzielni „Pług”. Chodzi o trakt, którym transportują swoje kontenery. Uznali, że są tu chwilę, więc się nie będą się angażować w żadne inwestycje.
– Od tego momentu minęły trzy lata, a oni nadal tutaj są. Ich kontenerów jest coraz więcej, natomiast rozmów z nimi nie ma żadnych, nie odpowiadają na pisma. Zastanawiam się, czy nie pojechać do nich do Gdyni, ale muszę mieć umowę dzierżawy. Uzyskanie jej od PKP może być trudne, bo to są sprawy handlowe i kolej nie musi je udostępnić. Niemniej jednak cały czas monitorujemy sprawę – zapewnił burmistrz.

Materiał WIDEO

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.