Co dzieje się na terenach przy Nilu? [ZDJĘCIA]

Co dzieje się na terenach przy Nilu? [ZDJĘCIA]

Wielu mieszkańców zastanawia się, co się dzieje na terenach przy  Nilu, pomiędzy stacją paliw a mostem. Pytają, czy już ruszyła budowa parkingu wielopoziomowego, który ma powstać na tym terenie. Burmistrz Jan Zuba wyjaśnia, o chodzi.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Rada Miejska zapisała pierwsze środki na budowę dużego parkingu  przy Nilu. Obiekt ma stanąć pomiędzy mostem a stacją paliw przy drodze krajowej nr 9, na miejskiej działce o powierzchni około 30 arów.
Inwestycja wzbudza emocje. Głównie ze względu na położenie przy Nilu. Z drugiej strony na budowę dużego placu parkingowego w tym rejonie czekają użytkownicy instytucji położonych przy ulicy Kolejowej (Przedszkole nr 3, szpitalny Oddział Nefrologii i Dializoterapii, Środowiskowy Dom Samopomocy).

Budowie parkingu kibicują tez podmioty komercyjne, w tym między innymi Galeria Nad Nilem. Inwestycji broni również burmistrz Jan Zuba:

– Planujemy wybudować tam parking dwupoziomowy. Dolny poziom tego obiektu ma być na rzędnej działki; górny zaś na poziomie ronda przy „dziewiątce”. A więc obszar ten nie będzie przyczyniał się do zalewania nieruchomości w dolnym biegu Nilu. Obawy związane z tym tematem są więc nieuzasadnione. Dolny poziom parkingu, gdyby rzeka wylała, może byś minimalnie pod wodą. Ale nie spowoduje to podniesienia poziomu rzeki. Inwestycja może dać 200 miejsc postojowych – mówił burmistrz.

Przedsięwzięcie jest na etapie projektowania, dlatego tak wielkie zdziwienie wzbudziła obecność tam  koparek. Do sprawy odniósł się burmistrz:
– Kontynuujemy tam prace związane z przebudowa kanalizacji. W tej chwili układamy główny kolektor sieci deszczowej z ujściem do Nilu. Przejście pod drogą krajową w rejonie ronda jest bardzo dobre, więc nie wymaga interwencji. Dalej, w ciągu ulicy Kolejowej jest komora, od której dalej, w kierunku ulicy ks. Ludwika Ruczki, wymienimy kolektor kanalizacji deszczowej. I tam będzie nowa sieć sanitarna. Prace te mają trwać do końca sierpnia – zaznaczył.

Co dzieje się na terenach przy Nilu? [ZDJĘCIA]

Co dzieje się na terenach przy Nilu? [ZDJĘCIA]

2 Komentarze

 1. Pierdoły opowiadają, powierzchnia biologicznie czynna która poprzez te inwestycje zostanie wyłączona tak czy sia,k spowoduje podniesienie wody w nilu przy kazdym deszczu a zatem również zalanie powierzchni działek na dolnej.
  Podobnie jest na strefie w okolicy Alberta. Wszystkie działki podłączone na dziko do cieków wodnych a ich rzedne podniesione.
  Cas na retencję i prewencje.

 2. Ciekawe dlaczego gdy gmina ponoć nie ma pieniążków buduje parking dla „podmiotów komercyjnych” typu Galeria nad Nilem , Mrówka, Stokrotka itd.
  Czy mieszkańcy wiedzą na co idą ich podatki?
  Nie ma ważniejszych potrzeb w budżecie gminy?
  Płacicie ludziki podatki?
  To płaćcie.
  Za waszą kasę ktoś będzie miał nowiusienki full wypas parking przy swoim biznesie.
  A wy zapłacicie za śmieci i wodę dwa razy więcej niż inni…
  Ciekawe byłoby poszukanie powiązań między największym orędownikiem budowy parkingu panem posłem z Kolbuszowej, a właścicielami Galerii…
  Aż by się prosiło, żeby Buczek się tym zajął…
  Tym bardziej , że nikt do końca nie wie jakie jest ryzyko związane z corocznym wylewem Nilu.
  (Jak w nie przymierzając Egipcie)
  Kto będzie ratował szkołę na Dolnej przed powodzią???
  Gdzie są Wody Polskie???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.