CMOLAS. Policja o wczorajszym wypadku na krajowej „dziewiątce”. Kto zawinił?

CMOLAS. Policja o wczorajszym wypadku na krajowej "dziewiątce". Kto zawinił?
Fot.: OSP Cmolas

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (22.10) rano na drodze krajowej nr 9 w Cmolasie. W wyniku zderzenia samochodów ciężarowego z dostawczym do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca tego drugiego.
Do zdarzenia doszło po godzinie 9. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym renault wraz z przyczepą nie zachował ostrożności i skręcając w lewo zderzył się z dostawczym iveco, którego kierowca wykonywał w tym czasie manewr wyprzedzania ciężarówki.

W wyniku zdarzenia 31-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, kierowca Iveco, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierowca ciężarówki, 27-letni mieszkaniec województwa śląskiego nie odniósł obrażeń. Obydwaj byli trzeźwi. Iveco trafiło na policyjny parking.

Na miejscu wypadku działali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cmolasie. Udzielili oni pomocy poszkodowanemu mężczyźnie i zabezpieczyli teren. Przyjechały też dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, karetka Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci.
Przez kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu na tym odcinku „dziewiątki”. W sprawie prowadzone jest postępowanie, które pomoże ustalić dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.