Cmentarze będą zamknięte

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje o pozostanie w domach w Dniu Wszystkich Świętych

– Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych, jak i Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki, to dni, kiedy polskie cmentarze będą zamknięte – oznajmił premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej (30.10) konferencji prasowej. Jego decyzja ma związek z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń i zgonów na koronawirusa.
– Opowiem historię, którą przekazał mi jeden ze współpracujących z nami lekarzy. Wielu starszych ludzi, którzy pójdą na cmentarze, odwiedzić grób współmałżonka trzy tygodnie być może będzie w tym miejscu leżeć. To bardzo smutna i brutalna refleksja, ale nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka – mówił premier Mateusz Morawiecki, dodając, że należy się powstrzymać od wyjazdów w tym okresie.

Szef rządu zwrócił się też do seniorów. Zaapelował do nich, by w najbliższym czasie pozostali w domach i unikali kontaktów z młodzieżą.

Powyżej 70. roku życia to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. Dlatego dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu i instrukcji, dyspozycji bardzo mocnej, żeby seniorzy pozostali w domu, żeby przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie – powiedział Morawiecki.

 

1 Komentarz

  1. Jechałem rano koło cmentarza w Kolbuszowej. Bramy otwarte, ludzie przy grobach. Po co oni głosują na pis, skoro nie chcą przestrzegać pisowskiego prawa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.