Chodnik i ścieżka rowerowa przy Piłsudskiego?

Chodnik i ścieżka rowerowa przy Piłsudskiego?

Ulica Piłsudskiego to jedna z najważniejszych i najruchliwszych dróg w Kolbuszowej. Nic zatem dziwnego, że okoliczni mieszkańcy od bardzo dawna postulują o budowę przy tym trakcie chodnika dla pieszych oraz ścieżki rowerowej. Czy się doczekają?
Ciąg dla pieszych i rowerzystów miałyby powstać przy ulicy Piłsudskiego na odcinku od ulicy Wolskiej do niedawno wybudowanej „małej obwodnicy miasta”.

– Jest to dla nas bardzo ważne. Droga ta znajduje się prawie w środku miasta. Dodatkowo korzysta z niej bardzo wiele osób. Muszą oni chodzić poboczem, bo droga nie ma chodnika – załamuje ręce Barbara Bochniarz, radna miejska, a zarazem mieszkanka ulicy Piłsudskiego.

Chodnik i ścieżka rowerowa przy Piłsudskiego?
Barbara Bochniarz, radna Kolbuszowej.
Burmistrz Jan Zuba obiecał, że zleci wykonanie dokumentacji dla postulowanych inwestycji.

– Jest to droga powiatowa, więc będziemy to realizować przy współpracy ze starostwem. Ta ulica wymaga sporo nakładów. Do przebudowy jest chodnik, potrzebna jest też nowa nakładka na jezdni. Musimy też zająć się kanalizacją deszczową. Chcemy sięgnąć na ten cel po środki z Funduszu Dróg Samorządowych – zaznaczył burmistrz.

1 Komentarz

  1. No przecież chodnik na ul. Piłsudskiego już jest po drugiej stronie ulicy aż do granic miasta, więc w czym problem? Jedyne co to można wykonać brakujący fragment do obwodnicy a nie budować nowy po drugiej stronie aż od ulicy Wolskiej. To wyrzucanie pieniędzy w błoto bo dużo ulic nie ma chodnika wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.