Burmistrz Kolbuszowej wprowadził stan pogotowia powodziowego na terenie gminy. Nie wyklucza ewakuacji ludności
To już nie są żarty. Ciągły i intensywny deszcz spowodował podtopienia na terenie Kolbuszowej i powiatu. Strażacy interweniują, wypompowując wodę z zalanych posesji i piwnic budynków.

W związku z opadami deszczu w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej cały czas pracuje Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Jak nas poinformowano, ze względu na uszkodzenie korpusu drogi, czasowo zamknięta została ulica Piaskowa na odcinku w obrębie rowu melioracyjnego. Czytelnicy zasypują nas zdjęciami i filmikami, które nie pozostawiają wątpliwości, co do sytuacji, jaka jest. A deszcz ciągle pada…

Jedna z posesji przy ulicy Mieleckiej w Kolbuszowej Dolnej.

Jest tak źle, że dziś o godz. 21 burmistrz Jan Zuba wprowadził stan pogotowia powodziowego na terenie gminy Kolbuszowa do odwołania. A to oznacza konieczność: przygotowania ludności i inwentarza do ewentualnej ewakuacji, a także monitorowania poziomu wód w ciekach, potoku i rzece Przyrwa – Nil.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert dla województw:  małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego, o treści: „Intensywne opady deszczu i burze. Możliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawieni prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeżeli możesz, zostać w domu.”

7 Komentarzy

 1. Jak politykierzy nie myśleli tylko wspierali niszczenie terenów zalewowych (Stokrotka, Tesco) to niech teraz się głowią co powiedzieć ludziom którym zalewa domy woda. Tylko czekać jak szkoła jedynka bedzie zalana po futryny drzwi.
  A najlepiej niech wszystko zabetonują jak rynek, teraz jest wizja bulwarów nad Nilem ,koło mostu też chcą podnieść teren i zrobić parking to znowu woda będzie szukać najkrótszej drogi wbrew ludzkiej głupocie…

  • Już widzę ten parking pełen aut i tą wodę przelewającą się przez most i przez te auta….
   Ach rozmarzylem się….
   Film katastroficzny kręcony w Kolbuszowej, to jest to.
   A i straż niedaleko to naprawdę mogłoby być hitem w kinach…
   W głównej roli Nicholas Cage …

   • A nikt nie pomyslal skad taki gwałtowny przybor wody w Nilu? Czy przypadkiem nie zrzucono nadmiaru wody ze stawów i zbiornika na rzece przy skansenie które oddano w prywatne ręce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.