Budują chodnik przy drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Dolnej. Lepiej późno niż wcale [ZDJĘCIA, WIDEO]

Budują chodnik przy drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Dolnej. Lepiej późno niż wcale - zdjęcie główne.

Trwają intensywne prace przy budowie chodnika przy drodze krajowej nr 9, na trasie Zarębki – Kolbuszowa Dolna. To długo wyczekiwana przez okolicznych mieszkańców inwestycja.

O konieczności budowy chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż ruchliwej i niebezpiecznej drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej Dolnej i Zarębkach mówi się nie tyle od lat, co od dekad.

W końcu się udało. Dwa lata temu rozpoczęto tam budowę ciągu dla pieszych. Powstanie odcinek o długości około trzech kilometrów.

Przy drodze krajowej nr 9

Będzie on biec prawą stroną drogi, jadąc w stronę Rzeszowa, rozpoczynając się od przystanku autobusowego w Zarębkach i kończąc obok domu weselnego „Sara II” w Kolbuszowej Dolnej.

Nowy chodnik pojawił się również po drugiej stronie krajowej „dziewiątki”.

Prace rozpoczęły się w 2022 roku i mają zakończyć się po wakacjach. Koszt inwestycji wynosi prawie 4 miliony złotych, czyli o półtora miliona złotych więcej niż pierwotnie planowano.

Brakująca kwotę, prawie półtora miliona złotych, udało się jednak pozyskać w rządowych źródłach.

Zobacz wideo

Galeria zdjęć

1 Komentarz

  1. A kto tam będzie chodził na nogach,szkoda tylko na litość boskq ludzi co pozbawieni zostali swoich powórek. Chodnik pod nosem i zaglądanie przez okno super sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.