Budowa Parku Niepodległości na finiszu [ZDJĘCIA]

Jest umowa na budowę Parku Niepodległości

Jeszcze miesiąc mają potrwać prace związane z pierwszym etapem budowy Parku Niepodległości w Kolbuszowej. Wartość inwestycji to ponad dwa miliony złotych, z czego jednak znaczna część to dotacja z zewnątrz.
Przedsięwzięcie odbywa się na obszarze o łącznej powierzchni dwóch i pół hektara. Zbudowano tam już wodociąg i kanalizację sanitarną. Wykonano również sieć energetyczną do zasilania wyposażenia Parku Niepodległości, w tym jego oświetlenia.

Ułożono sieć teletechniczną dla potrzeb monitoringu. Zbudowano też zbiornik wodny o powierzchni 139 metrów kwadratowych, przebudowano i umocniono przy tym rów melioracyjny. Pojawiły się także ciągi pieszo-rowerowe oraz place z betonu dekoracyjnego. Wkrótce zakończą się prace przy wykonywaniu nawierzchni mineralno- przepuszczalnej alei dębowej.

W Parku Niepodległości posadzono też drzewa i krzewy. Cały czas trwają roboty dotyczące niwelacji terenu i wymiany gruntu pod nasadzenia (zakłada się rabaty bylinowe z trawami ozdobnymi).

Obszar ten będzie ogrodzony. Na wiosnę przyszłego roku planuje się prace pielęgnacyjne.
W kolejnym etapie budowy parku powstaną między innymi:  ścieżki i kładki rekreacyjno- dydaktyczne, kurtyny wodne,urządzenia sportowe oraz rekreacyjne, toalety modułowe, oświetlenie i monitoring.

Strefy Park Niepodległości:

  • reprezentacyjna (szeroki pas terenu wzdłuż południowej granicy parku, w której znajdzie się: aleja dębowa, ogród, zbiornik wodny z figurką krokodyla, kurtyny wodne, drewniane siedziska);
  • zabaw (z zestawem do zabaw oraz pojedynczymi urządzeniami zabawowymi, urządzeniami siłowni plenerowej i rehabilitacji dla seniorów);
  • wypoczynku biernego (z dużym trawnikiem, gdzie np. będzie można organizować pikniki);
  • parku ekologicznego (z łąkami kwietnymi i drewnianymi kładkami spacerowymi).

Głównym zarzutem względem inwestycji są jej wysokie koszty. Burmistrz Jan Zuba broni się jednak, że znaczna część pieniędzy wydanych na ten cel pochodzić będzie ze źródeł zewnętrznych.
Inną kontrowersją jest znaczące oddalenie Parku Niepodległości od centrum miasta.

Lokalizacja inwestycji
Fot.: Google Maps.

– To nie jest gdzieś na odludziu. Ten park znajduje się na “młodym”  osiedlu. Budują się tam domy, zabudowa zbliża się już do miejsca, gdzie planujemy tę inwestycję. Park będzie dla wszystkich. Będzie tam można podjechać autem i wypoczywać – przekonywał burmistrz.

Galeria zdjęć

Praca wre w Parku Niepodległości [ZDJĘCIA]

Praca wre w Parku Niepodległości [ZDJĘCIA]
Praca wre w Parku Niepodległości [ZDJĘCIA]

Praca wre w Parku Niepodległości [ZDJĘCIA]

Praca wre - Park Niepodległości [ZDJĘCIA]
Budują miejsce odpoczynku i rekreacji.

Budują miejsce odpoczynku i rekreacji.

Budują miejsce odpoczynku i rekreacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.