Brakuje worków na śmieci

Mieszkańcy gminy Kolbuszowa skarżą się na dystrybucję worków na śmieci, których albo jest mało, albo wydaje się je w sposób niesprawiedliwy (jedni dostają więcej, inni mniej).

Joanna Procak, mieszkanka miasta, zwraca uwagę, że worków na odpady po prostu brakuje. – Aby wybrać nowe, ludzie muszą brać wolne w pracy – alarmuje. – Czy nie można byłoby w inny sposób ich dystrybuować, np. za pomocą sołtysów czy przewodniczących zarządów osiedli? – pyta.
Jestem zaskoczony, bo po raz pierwszy słyszę, że ktoś dostał za mało worków na śmieci – dziwi się burmistrz Jan Zuba. – Jest możliwość zwrócenia się o dodatkowe takie pojemniki. Wydawane są one nieodpłatnie w budynku przy ulicy Piekarską. Niekoniecznie musi przychodzić po nie osoba, która jest właścicielem danej nieruchomości. Może to zrobić w jej imieniu sąsiad, kuzyn czy znajomy. Ale musi się podpisać imieniem i nazwiskiem. Worki są wydawane bez żadnego problemu – zapewnia.

1 Komentarz

  1. Niedawno byłem po worki na Piekarskiej. Zuba kłamie (przypominam-to grzech ciężki). Jedyne, jakie mieli, to na kompost. Jak zapytałem o worki na plastik i papier, to mi panie powiedziały, że sam mam sobie kupić, bo już dawno nie ma i nie wiadomo, kiedy będą. A jak sobie kupię to jeszcze mam opisać co w nich jest, bo nie widać, i jak będą opisane, to oni zabiorą. Powinni obniżyć koszty wywozu o cenę worków, bo nie po to płacę za nowe worki w opłacie za wywóz śmieci, by kupować je w sklepie (to też grzech ciężki, bo urzędnicy mnie po prostu okradają). Skoro starcza na 45 000 czy 50 000 zł premii dla pisowskich urzędników i taką samą comiesięczną pensje dla Holeckiej, to może znajdzie się 10 pln na worki dla szeregowego robola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.