Bracia z Weryni wzięli udział w akcji #hot16challenge [WIDEO]

#Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu szesnastu wersów i nominowaniu kolejnych osób, które mają stworzyć swój „kawałek” w 72 godziny. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia i wesprzeć ich w ten sposób w walce z Covid-19. W rapową akcję zaangażował się też duet TFM z Weryni.

W wersach, które przedstawili w #hot16challenge, opowiadają co myślą o epidemii koronawirusa, o ograniczeniach z nią związanych i jej konsekwencjach. Oto fragmenty tego utworu:

„Zaczęło się od Wuhan, ktoś zjadł nietoperza. Podobno. Jeżeli to nie był joker, to co tam robił Ozzy Osbourne? Media rozdmuchały to na cały świat, panika, strach. (…) Ktoś teraz robi niezły papier na sprzedaży masek w czasie, gdy moi znajomi przez wirusa tracą pracę. Nam kazali siedzieć w domach, zasłaniać twarze. Jak nie zwinie nas korona, udusimy się przez astmę. (…) Gdzie są wasze sumienie? Załóżcie sobie kominiarki zamiast masek; jeśli siejąc propagandę, chcecie nabić sobie kabzę.”

TFM tworzą bracia: Marek i Tomasz Wiąckowie, czyli Tomix$ i MW. Duet ten na lokalnym rynku muzycznym działa od wielu lat. Jego pierwszy album pt „Cała Prawda w Kilku Wersach” ujrzał światło dzienne w 2008 r. Kolejny krążek “CD.n” wyszedł rok później. Trzeci nielegal „Definicja” ukazał się w 2015 roku. Trzy lata temu bracia wydali płytę „Artyści zbrodni”, a ostatnio „Z Szeregu Wystąp”.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.