Błąd ortograficzny na świadectwie wydanym przez szkołę w Przedborzu?
W sieci pojawił się skan świadectwa wystawionego 19 czerwca tego roku przez Szkołę Podstawową im. Janka Zawiszy w Przedborzu. Na dokumencie tym odciśnięta jest pieczęć placówki, która zawiera błąd ortograficzny. Chyba, że Przedbórz zmienił swoją nazwę. Ale to mało prawdopodobne.

Skan  opublikowało na Facebooku sołectwo Przedbórz z taką oto adnotacją: „Rodzicu! Być może świadectwo Twojego dziecka zawiera błąd formalny w obrębie pieczęci. Nie ignoruj tego! (Szczególnie ważne dla ośmioklasistów!)”. My mamy nadzieję, że świadectwo z „Przedbożem” jest jednak fake-newsem.

15 Komentarzy

  • W jakim sekretariacie,nie szukaj winnego tam gdzie go nie ma.Pieczątkę zamawia i odbiera dyrektor a za świadectwa odpowiada wychowawca.Ciekawe od ilu lat wydają z Przedboża dyrekcja i nauczyciele z bożej łaski.

 1. Niedawno na dniach otwartych w Kolbuszowskich szkołach, w których byłem z moim dzieckiem by wybrało szkołę, nauczycielka powiedziała „wyciąg sobie dziecko cukierka”. Jak mnie ten „wyciąg” i „schów” irytują. Czy to trudno powiedzieć „wyciągnij” i „schowaj”? Ucieszyło mnie, że dziecko zdecydowało się na szkołę, w której ta pani nie uczy.

 2. Obstawiam że wkradła się literówka w pieczątce, nie sądzę żeby dyrektor/sekretarka podali złą nazwę, tym bardziej że używa jej się w każdym piśmie itd. Ale oczywiście nie myli się ten kto nic nie robi…

  • Obawiam się pani „sekretarko”, że taki poziom prezentujecie tam wszystkie a nazywanie literówką orta najlepszym na to przykładem. Za taką pomyłkę wylecieć powinna i dyrektorka i wszystkie paniusie nauczycielki co podbijały tym g. świadectwa.

   • Taką dyrektorką i takimi nauczycielami to płoty grodzić i to na Przedbożu bo dalej to już nie przejdzie.

   • Krytykujesz nauczycielki i dyrektorkę. Co sam w życiu osiągnąłeś żeby tak krytykować ? Skończyłeś już studia, doktorat czy zostałeś profesorem ? Pewnie mamusia jeszcze podciera pupkę.

  • Taką pieczęć zamawia się w mennicy. Ani dyrektor, ani nauczyciele, ani wójt, który zatwierdza każdą fakturę tego nie zauważyli???

   • Żeby to zauważyć to trzeba samemu mieć pojęcie jak się pisze poprawnie a wyksztalciuchy co innych uczą jak widać pojęcia nie mają i na dodatek pieprzą o literówce. Wyrazy współczucia dla uczniów i strach się bać co im tam na lekcjach opowiadają.

   • „Przedbóż” to był cytat ze świadectwa, które wydaje szkoła w Przedborzu. Pisać poprawnie swojej placówki nie umiesz a z myśleniem widzę jeszcze gorzej.I tacy uczą nasze dzieci, zgroza! Matoły to nie uczniowie a ich nauczyciele co widać słychać i czuć – w Przedborzu szczególnie. Bez odbioru bo co koment to się pogrążasz coraz bardziej wykształciuchu.
    uczeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.