Będzie spotkanie w sprawie masztu w Zarębkach

Maszt telefonii komórkowej w Zarębkach?

Budowa masztu telefonii komórkowej będzie tematem spotkania  mieszkańców Zarębek. Odbędzie się ono w środę (18.05), o godzinie 18 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przypomnijmy, że do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wpłynął wniosek w sprawie budowy masztu telefonii komórkowej w Zarębkach.
Wieża sieci Play ma stanąć obok drogi krajowej nr 9, naprzeciwko traktu w stronę przysiółku Dubas. Dokładna lokalizacja to działka nr 1052.

Irena Dąbek, kierownik Referatu Budownictwa i Planowania Przestrzennego w kolbuszowskim magistracie, poinformowała, że inwestora wezwano do uzupełnienia dokumentacji środowiskowej.

Dodała, że strony zainteresowane mogą zapoznać się z materiałami dotyczącymi tej sprawy. Są one w budynku Urzędu Miejskiego, w pokoju nr 25.

Co na to mieszkańcy? Zdania są podzielone. Jedna z kobiet, która ma nieruchomość w pobliżu planowanego masztu, uważa, że nadajniki wytwarzają rakotwórczy pole magnetyczne. Dodaje, że ma to wpływ na wzrost zachorowalności na glejaka, białaczkę i inne nowotwory oraz choroby psychiczne.
Zapewne te i inne sugestie na spotkaniu, które odbędzie się w tę środę (18.05), o godzinie 18 w budynku OSP w Zarębkach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.