Będzie referendum w sprawie odwołania dyrektora szpitala, starosty i radnych?

Rośnie opór społeczny wobec przygotowywanej likwidacji oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym. Mieszkańcy są zdeterminowani. Podkreślają, że użyją wszelkich możliwych narzędzi, by uratować kolbuszowską pediatrię. Nie wykluczają zorganizowania referendum dotyczącego odwołania dyrektora szpitala oraz Zarządu i Rady Powiatu na czele ze starostą.

Oddział dziecięcy nie przyjmuje małych pacjentów nie tyle od tygodni, co już od miesięcy. Jak się okazało, wszyscy pediatrzy, włącznie z ordynatorem, złożyli wypowiedzenia z pracy…

Nie możemy sobie pozwolić na kontynuowanie funkcjonowania tego oddziału, skoro nie ma kto na nim pracować. Same pielęgniarki nie wystarczą. Należały jak najszybciej w miejsce pediatrii wprowadzić ortopedię, która uzupełni pracę pozostałych oddziałów zabiegowych i wykorzysta blok operacyjny. Każdy dzień zwłoki to dla nas konkretne straty – oświadczył Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala.




Z takim scenariuszem nie chcą pogodzić się mieszkańcy. – Jest to kolejna likwidacja oddziału w naszym szpitalu po ginekologii, porodówce i neonatologii – wylicza Tomasz Buczek: – Nie ma na to zgody. Zapowiadamy działania mające na celu wywarcie presji na decydentach. Użyjemy wszelkich możliwych narzędzi włącznie z referendum dotyczącego odwołania starosty Józefa Kardysia i Rady Powiatu. Mamy też  zastrzeżenia do polityki, jaką prowadzi dyrektor szpitala i wnioskujemy o jego dymisję.

6 Komentarzy

  1. Zachodzi pytanie: a co na to jedne z najważniejszych osób w Kolbuszowej proboszcz miejscowej parafii i kanonik kolegiaty oraz poseł Chmielowiec z PiS?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.