Basen w Cmolasie jutro otwiera swoje podwoje

Basen w Cmolasie nadal zamknięty. Jak długo?

Jutro (04.03), po wielomiesięcznej przerwie działalność wznawia pływalnia kryta Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie. Z uwagi na covidowe obostrzenia obowiązywać tam będą jednak zasady reżimu sanitarnego.
Basen w Cmolasie, tak jak inne tego typu obiekty w Polsce, został zamknięta 17 października 2020 roku w związku  z objęciem powiatu kolbuszowskiego „strefą czerwoną”. Tak zdecydował rząd  w związku z wzrostem zakażeń koronawirusem.

Od ponad dwóch tygodni (12.02) funkcjonuje drugi basen w powiecie – „Fregata” w sąsiedniej Kolbuszowej. Pływalnia w Cmolasie postanowiła jednak z tym poczekać. Powód?

Z basenu w Cmolasie spuszczono wodę. Decyzja rządu o otwarciu pływalni 12 lutego była tymczasowa. OWiR nie chciał więc ryzykować kosztów związanych z ponownym napełnieniem niecek. Teraz jednak  przyjął wyzwanie i w czwartek uruchamia swój obiekt..

Zasady korzystania z pływalni

 • Zakazuje się korzystania z pływalni osobom z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję, przede wszystkim dróg oddechowych. Kasjer ma prawo nie wpuścić na obiekt osoby z widocznymi objawami chorobowymi.
  • Przy wejściu do obiektu i przy wyjściu z pływalni obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk.
  • Na terenie holu głównego oraz ciągów komunikacyjnych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Używać do tego należy maseczki z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie. Kasjer ma prawo nie wpuścić na obiekt osoby nie realizującej tego obowiązku.
  • Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni. Stamtąd należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp, przejść do hali basenowej. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu szatni mokrej/przebieralni.
  • Użytkownicy mają obowiązek przestrzegać ścisły rozdział strefy obutej i bosej (przed wejściem do szatni zmiana obuwia).
  • Na terenie obiektu obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego wg aktualnych ograniczeń wynikających z przepisów prawa.
  • Bezpośrednio przed kasą i szatnią może znajdować się 1 osoba (kolejne osoby w odstępach zgodnie z zasadą zachowania dystansu).
  • Na terenie obiektu obowiązuje zasada ograniczenia pobytu do czasu korzystania z basenu oraz przebrania się (hol główny i ciągi komunikacyjne niewolno wykorzystywać jako „poczekalnię” na osoby pływające).
 • Na terenie obiektu obowiązuje zasada zachowania dystansu pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz na terenie i w otoczeniu pływalni to jest: podczas korzystania z szatni (suchej i mokrej), przebieralni, toalet, natrysków, brodzików, a także na hali basenowej.

1 Komentarz

 1. w samo porę , im więcej zachorowani tym szerzej kolejne grajdoły nikomu nie potrzebne otwieramy, głupota zarządzających gminą sięga szczytów !!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.