Bartosz Urban z Kolbuszowej w bydgoskim projekcie, Just Like Greg. Współtworzył wyjątkowy utwór [WIDEO]

Bartosz Urban - perkusista z Kolbuszowej w bydgoskim projekcie rockowym [WIDEO]

Bartosz Urban to kolbuszowianin, który od siedmiu lat mieszka w Bydgoszczy. Tam założył  zespół rockowy – Just Like Greg, gdzie gra na perkusji. Kapela opublikowała właśnie swój najnowszy utwór pt. „And We”.

Bartosz Urban to znana postać w kolbuszowskim środowisku muzycznym. Urodził się i wychował w miasteczku nad Nilem. Tutaj też skończył szkołę muzyczną. Na perkusji gra od 15 lat.
Jest współzałożycielem zespołu Iron Head (melodyjny metal). Razem z Tomaszem Lenartem organizował koncerty w ramach Rockowej Kolbuszowej. Od siedmiu lat mieszka w Bydgoszczy, gdzie pracuje i działa artystycznie.  Interesuje się także fotografią i elektroniką.

Kolbuszowianin jest współzałożycielem i perkusistą bydgoskiego zespołu Just Like Greg.

– Gramy melodyjnego rocka, ale nie stronimy od innych stylów, zaczynając od metalu, na funky kończąc. W 2020 roku wydaliśmy debiutancką płytę zawierającą wybrane utwory z ostatnich lat i który stanowi swego rodzaju zwieńczenie naszych starań o stworzenie ciekawej muzyki i brzmień. Nie zatrzymujemy się jednak, Nowy materiał jest już w drodze. W 2022 wydaliśmy dwa single zaczynające nowy etap naszej twórczości – opowiada nam Bartosz Urban.

Zespół niedawno opublikował singiel „And we”. Jest to utwór z wyjątkowym przesłaniem.

– Jest to hołd dla wszystkich ludzi pochodzących z Ukrainy, by dodać im otuchy i nadziei na lepsze jutro. To właśnie bowiem odwaga, niezłomność i wola walki naszych wschodnich sąsiadów, stanowiły inspirację dla muzyki i tekstu piosenki, którego głównym przesłaniem jest wiara w to, że dobro zwycięży, a niebo, bez względu na to jak bardzo byłoby zachmurzone, w końcu się przejaśni – tłumaczy kolbuszowianin.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.