Życzenia od proboszcza Kolegiaty [WIDEO]

KOLBUSZOWA. Ks. Lucjan Szumierz z koronawirusem

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia tradycyjne życzenia wiernym złożył ks. Lucjan Szumierz, proboszcz Kolegiaty Wszystkich Świętych oraz dziekan dekanatu Kolbuszowa–Wschód.
„W tym szczególnym czasie za prorokiem Izajaszem powtarzamy: „Albowiem Dziecię nam się narodziło!”. Wpatrzeni w stajenki betlejemskie, umocnieni pokarmem niebieskim, który rodzi się na ołtarzach w naszych parafialnych kościołach; roku powszechnej pandemii, która ciągle zaskakuje i przeraża, paraliżując społeczeństwa, ale także rządy różnych krajów swoim działaniem; progu nowego roku chcemy życzyć sobie Bożego Błogosławieństwa, czyli Bożej Opieki na każdy dzień. By ustały niepotrzebne spory. Byśmy umieli we wspólnocie rozwiązywać wszelkie trudności.

Niech Boża Dziecina uwrażliwia nas i uczy, że życie ludzkie jest wartością niezbywalną, jest wartością świętą. Niech Prawdziwa Miłość stanie się fundamentem naszych międzyludzkich relacji i więzi; powrotu do normalności, zdrowia i sił do czynienia jeszcze większego dobra – proszę Was, drodzy parafianie, przekażcie te życzenia także Waszym bliskim rozproszonym po różnych zakątkach świata. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Na wieki wieków amen”.
 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.