Życzenia od proboszcza Kolegiaty [WIDEO]

KOLBUSZOWA. Ks. Lucjan Szumierz z koronawirusem

Tradycyjne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych złożył wiernym ks. Lucjan Szumierz, proboszcz Kolegiaty p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. W tym roku w jego słowach nie zabrakło odniesień do dramatu, jaki rozgrywa się na Ukrainie.
Zbawienie przyszło przez krzyż. Ogromna to tajemnica. Każde cierpienie ma sens, prowadzi do pełni życia. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Tegoroczne Święta Wielkanocne i całe przygotowanie do świąt zdominowało wołanie o pokój. Dramat Golgoty rozgrywa się wszędzie tam, gdzie cierpią i umierają niewinni ludzie. Trwa także dzisiaj na naszych oczach, na Ukrainie.

Pozwólcie że w ramach życzeń, jakie sobie składamy, znajdą się słowa Św. Jana Pawła II. „Nigdy więcej wojny. To pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”. Niech te Święta Wielkanocne wniosą w nasze życie pokój, radość, nadzieję i wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech obecność Boga Żywego przemienia w nas to co złe, oczyszcza co brudne, uszlachetnia co w nas dobre. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał – przekazał proboszcz Kolegiaty.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.