Zwłoki mężczyzny w Świerczowie. Zamarzł?

Zmarł były wikariusz parafii w Majdanie Królewskim

Dziś rano w Świerczowie znaleziono zwłoki 56-letniego mężczyzny. Ciało trafi do dalszych badań sekcyjnych. Przyczyną śmierci prawdopodobnie było wychłodzenie organizmu.

O zwłokach mężczyzny w Świerczowie kolbuszowska policja dowiedziała się dziś o godzinie 9.
Jeden z mieszkańców powiadomił mundurowych, że na drodze dojazdowej do jednej z posesji, zauważył leżącego na ziemi mężczyznę. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia potwierdziła zgon.

Zmarłym okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było wychłodzenie. Wstępne ustalenia policjantów nie wskazują na udział w zgonie osób trzecich.

Miejsce znalezienia zwłok zostało poddane oględzinom, które pod nadzorem prokuratora przeprowadzili funkcjonariusze oraz technik kryminalistyki. Decyzją prokuratora, ciało zmarłego zabezpieczono do dalszych badań sekcyjnych.

Jeżeli potwierdzi to, że przyczyną zgonu było wychłodzenie, będzie to pierwszy taki przypadek w tym roku w powiecie kolbuszowskim.

Policja co roku w okresie jesienno-zimowym podejmuje działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. To trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych, samotnych czy nadużywających alkoholu.
Funkcjonariusze w trakcie swojej służby zwracają uwagę na miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia przed zimnem i siarczystym mrozem.

Są to zazwyczaj opuszczone budynki, altany na ogrodach działkowych, czy kanały ciepłownicze. Jednak nie zawsze pomoc przyjdzie na czas.

– Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112, numer alarmowy Straży Miejskiej, czyli 986, lub numer infolinii – 987. Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne można również zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa – przekazuje policja.

Informacje na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w okresie zimowym można uzyskać pod numerem 987. To bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Można tam także zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.
Wykaz placówek udzielających wsparcia ludziom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia znajduje się na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.