Znowu kradną katalizatory. Uważajcie na auta

Nalot na "dziuplę" warsztacie samochodowym

Czytelnicy alarmują, że, po półrocznej przerwie, w Kolbuszowej znów  kradną katalizatory z aut. Miało do tego dojść przy ulicy Jana Pawła II.

Napisała do nas pani Małgorzata z alarmem, że w Kolbuszowej reaktywowali się złodzieje katalizatorów, czyli reaktorów katalitycznych. Chodzi o część układu wydechowego służąca do redukcji spalin.
– Pół roku był z tym spokój. Ale w nocy z 4 na 5 stycznia dokonano kradzieży katalizatora z samochodu osobowego, który stał na parkingu przy blokach na ulicy Jana Pawła II. Oprócz tego złodziej ukradł sondę lambdę (czujnik mierzący zawartość tlenu w spalinach, umieszczany w układzie wydechowym silnika spalinowego – o red.) oraz zaczepy. Możliwe, że w Kolbuszowej są jeszcze inni pokrzywdzeni. Prosimy o nagłośnienie tego tematu, niech mieszkańcy uważają na swoje samochody – przestrzega Czytelniczka.

Ostatni raz o kradzieży katalizatorów informowaliśmy w maju 2021 roku. Ktoś wycinał je z zaparkowanych pojazdów na ulicach Polnej i Partyzantów.

Miesiąc wcześniej podobne kradzieże policja odnotowała w Cmolasie, Widełce i Kolbuszowej.
Łupem złodziei padły wówczas katalizatory od starszych modeli toyoty, opla i hondy.

W dwóch przypadkach auta znajdowały się na ogólnodostępnych parkingach, w trzecim pojazd stał na ulicy przed domem. Wartość skradzionych części wyceniono na kilka tysięcy złotych.

Kradzież katalizatora to szybka, prosta i zyskowna akcja. Bardzo trudno je namierzyć, bo nie są przypisane do konkretnego egzemplarza auta, To zwykła część zamienna. Zwykła, ale droga, bo zawarte w nim metale szlachetne są bardzo cenne.
Złodzieje kradną katalizatory przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że ktoś ich zauważy. Cała akcja może trwać kilka minut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.